Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

Lomography’nin başrol oyuncusu yepyeni, onuncu yılına özel bir tasarımla geri dönüyor! 1960’ların klasik Amerikan lokantalarından esinlenilen yeni Diana F+ 10 Years of Diana Edition mat kırmızı ve pastel mavi tasarımı ile Retro altın rengi lensiyle öne çıkıyor.

Diana fotoğraf makinesinin çok uzun bir analog tarihi var. Bu orta format kraliçe, doğumu olan 1960’lardan bu yana gönülleri fethetti ve 1980’lerde New York bazlı sanatçıların favorisi haline geldi. 2007 yılında Diana fotoğraf makinesi ile ilk karşılaştığımız anda ona aşık olduk. Bu etkileyici lo-fi güzelliğini yenilemeyi kendimize bir görev edindik.

Orta Format Kraliçesi

Son on yıldır, rüyamsı Diana F+, ünlü öncüsünün ayak izlerini takip ederek, orta format fotoğrafçılığı canlı tutuyor. 50’nin üzerinde farklı tasarımı ile Diana F+, dünyanın her yerindeki yaratıcı insanları yeni ve heyecan verici renkleriyle ve mini reenkarnasyonlarıyla şaşırtmaya devam ediyor. Dünya çapında yüzbinlerce hayran tarafından, milyonlarca fotoğraf çekildi. Ve iki farklı enstantane hızı, çoklu pozlama, pinhole ve sonsuz panorama gibi modlarıyla bu makinenin neden kalıcı bir analog ikonu haline geldiğini anlamak hiç de zor değil.

Trendleri asla kaçırmayan Diana F+, ortaya çıkmayı bekleyen çantalar dolusu yaratıcı karizmayı bünyesinde topluyor. Değiştirilebilir lensleri, flaşları, Splitzer , farklı filmler için kullanılan Back’leri ve çok daha fazlası ile tonlarca karizmayı bünyesinde topluyor!

Krediler: candeeland, lominido, tomiloveslomo & duffman

Diana F+ tonlarca zorlu fanatiği kendine hayran bırakmayı başardı. Singapurlu Diana Ustası Lawry’nin sevgiyle “Miss Dee” adını verdiği makine, orta format filmle her zaman göz alıcı sonuçlar yaratıyor – avant-garde ve lo-fi fotoğrafçılar arasında kült bir sanatsal ekipman duruşunu daha da güçlendiriyor.

Diana F+’nın sonsuz yaratıcılığı sürekli olarak yeni kitaplar, kısa hikayeler ve vinyetlere ilham oluyor; ve bu orta format kraliçesi ile yaşanan maceraların yakın zamanda hız kaybedeceğini zannetmiyoruz.

Krediler: andrejrusskovskij, emkei, cindyjoe, 007-0815-styler, fruchtzwerg_hh & pan_dre

Kendi Diana F+ 10 Years of Diana fotoğraf makineni Online Dükkan ya da sana en yakın Gallery Store’dan satın al.

2017-10-18 #donanım #diana #diana-f #10yearsdianaf #adecadeofdiana #darlingdiana

Daha İlginç Makaleler