Kodak'tan Reel Film Uygulaması: Analog Çekilen Sinema Filmlerini Kolayca Bul

Kodak’taki dostlarımız yeni bir uygulama ile karşımızda: "Kodak Reel Film App". Bu uygulama ile analog çekilen filmleri ve nerede gösterimde olduklarını bulmak kolaylaşıyor.

Analog çekilen filmlerin bir kısmı beni gerçekten şaşırttı! Yakın zamanda gösterime giren "Star Wars: The Last Jedi", "I, Tonya" ve "The Post" bile analog film ile çekilmiş. Analog dünyanın yeniden canlanıyor olması (örn. Film fotoğrafçılığı, plaklar, kasetler) filme çekilen sinema filmlerini de sürecin normal bir parçası haline getiriyor. Kodak da bu filmleri bulmayı kolaylaştırıyor. Uygulamayı Android ve IOS platformları için indirmek mümkün. Film isimleri ile arama yapıp, hangi sinemalarda gösterimdeki olduklarını bulabilirsin. Analog gösterim yapan sinemaları da bulmak mümkün.

Uygulama ile birlikte Kodak 2017’nin Öne Çıkan Filmleri listesini de yayınladı. Bu listede analog çekilen filmler hakkında detaylı bilgi bulmam mümkün. Pek çok filmin hala analog çekiliyor olması ve izleyicinin tercihine göre dijital ya da analog gösterim yapılması çok havalı.

Kodak Reel Film uygulamasını IOS için App Store ya da Android platformlarından indirebilirsin.

sarahlindsayk tarafından, 2018-01-22 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler