Diana F+: Işığa İzin Ver

Diana F+ ile tanıştığında bilmen gereken bir şey var: ışığı çok seviyor! Ortam aydınlık ve güneşliyse yarattığı mükemmel sonuçlarla seni etkileyecek, özellikle de dia filmle kullanıldığında. Renkler daha canlı, vinyetler daha belirgin olacak, şanslıysan ışık sızıntıları bile yakalayabilirsin.

Krediler: rainboow

Işık Sızıntıları Hakkında Detaylar

Işık sızıntıları da nedir? Teknik olarak, makinenin gövdesinde, içeri ışık sızmasına sebep olacak bir boşluk olmalıdır. Film ışığa hassas olduğu için, azıcık bir ışık bile fotoğraf üzerinde dramatik bir etki oluşturabilir.

Krediler: samz, kimmiechem2, hhjm, joseman & eskodisk

Diana F+ yarattığı ışık sızıntıları ile tanınıyor. Işık sızıntıları “şişman filmler” (olması gerektiği kadar sıkı sarılmamış filmler) kullandığında ortaya çıkıyor. Her Diana modeli aynı değil, bir kısmı ışık sızıntısı yaratırken, diğerleri yaratmayabilir. Çekim yapmadan asla bilemezsin.

Peki Diana F+ fotoğraf makinen ışık sızdırıyorsa ne yapacaksın? Ona izin vereceksin!

Krediler: wilfbiffherb

Işık sızıntıları garip hayaller yaratır. Film ve ışığın yoğunluğuna göre kırmızı, sarı, yeşil, turuncu, mavi ya da beyaz olabilirler. Tam olarak ne zaman ve fotoğrafın neresinde olacakları kestirmek çok güç. Bu da işin güzel yanı.

Krediler: fruchtzwerg_hh, mephisto19, cycliste, samz, kylethefrench, erikagrendel, neufotomacher & opon21

Diana F+ fotoğraflarına karakter, belirgin bir analog görüntüsü katıyor. Pek çok fotoğraf düzenleme uygulaması bu etkiyi taklit etmeye çalıştı, bu da bunun aslında teknik bir “kusur” değil, cazibenin ta kendisi olduğunun kanıtı. Hiçbir şey Diana F+ ile çekim yaparken, ışık sızıntılarının oluşup oluşmayacağının verdiği heyecanın yerini tutamaz. Eğlence bunun otantik ve beklenmedik oluşu.

Krediler: jarvislomo

Okuduğun her şeyi unut ve kendi Diana F+ fotoğraf makinenle deneyler yapmaya başla. Işık sızıntılarına izin ver!

2018-02-09

Bahsedilen Ürün

Lomography Diana F+

Lomography Diana F+

Diana F+ 120 format ile zamansız ve dramatik çek. Çarpıcı, yumuşak odaklı fotoğraflar oluştur ve tatlı lenslerle kişiselleştir hatta instant back ile ek efekt ve esneklik ekle.

Daha İlginç Makaleler

 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Diana F+ Atölyesi

  nural tarafından, 2017-08-30 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi

  Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Bu atölye tam sana göre! Lomography’nin rüyamsı fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Sokak Fotoğrafçısının Şehir Rehberi: Amsterdam'da Gündüz Turu

  2018-03-02 #lokasyonlar
  Sokak Fotoğrafçısının Şehir Rehberi: Amsterdam'da Gündüz Turu

  Sokak fotoğrafçılığı gününümüzün en popüler ve en çok tekrar edilen tarzlarından biri olabilir. Mükemmel bir sokak fotoğrafının sırrı, şehri ve kültürü tanımak, Amsterdam'ın durumunda ise öğrenmek gereken çok şey var.

 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Pazartesi Halet-i Ruhiyesi: Harekete Geçmek için Motivasyonlar

  2018-01-22 #kültür
  Pazartesi Halet-i Ruhiyesi: Harekete Geçmek için Motivasyonlar

  Yeni bir yıl, yeni bir dizi hedef anlamına gelir. 2018 için hedeflerini sıraladın mı? Tatil uykusuzluğundan uyanmanın ve artık gerektiği yolda olmanın zamanı geldi. Bu Pazartesi Halet-i Ruhiyesi'nin sana en doğru adımı atmanda yardımcı olmasına izin ver!

 • Diana F+'nın En İyileri: İlk Yıldan Fotoğraflar

  2017-10-19 #kültür
  Diana F+'nın En İyileri: İlk Yıldan Fotoğraflar

  Lomography topluluğunun 2008 yılında, Diana F+'nın lansmanından bir yıl sonra paylaştığı bu lo-fi görüntülerle Diana F+'nın en iyilerini hatırlıyoruz.

 • Diana Hikayeleri: En Unutulmaz Fotoğraflar

  2018-06-04 #donanım
  Diana Hikayeleri: En Unutulmaz Fotoğraflar

  Diana F+ retro bir fotoğraf makinesinden çok daha fazlası — hayatın değişen dakikalarının yakalayıcısı. Bu makalede lomograficiler çektikleri fotoğraflara dönüp bir daha bakıyor.

 • Dükkan Haberleri

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  İyi haber saykodelik renk kimyagerleri. Yaratıcı dünyanın sakinleşmeye başladığı şu günlerde LomoChrome Purple 35mm geri dönüyor. Eğer bu göz alıcı renkli negatif emülsiyonunu kaçırdıysan, üzerinde çalıştığımızı öğrenmek seni mutlu edecektir — hem de emülsiyonu çok daha iyi bir şekilde formüle ederek.

 • Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  2017-10-18 #donanım
  Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  Lomography’nin başrol oyuncusu yepyeni, onuncu yılına özel bir tasarımla geri dönüyor! 1960’ların klasik Amerikan lokantalarından esinlenilen yeni Diana F+ 10 Years of Diana Edition mat kırmızı ve pastel mavi tasarımı ile Retro altın rengi lensiyle öne çıkıyor.

 • Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  2017-10-17 #haberler #videolar
  Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  2007 senesinde Lomography Diana F+ sunduğunda, çok kısa zamanda gönüllerde taht kurdu. Bir sene sonra the Diana World Tour gerçekleşti ve şu ana kadarki oyuncak fotoğraf makinesi için en büyük parti buydu. Birkaç sene önceye dönelim ve the Diana World Tour'un güzel zamanları için kadeh tokuşturalım!

 • Yeni Şipşak Fotoğraf Makinesi — Diana Instant Square ile Tanış!

  2018-06-20 #donanım #haberler
  Yeni Şipşak Fotoğraf Makinesi — Diana Instant Square ile Tanış!

  Orijinal orta format Diana fotoğraf makinesinin kare fotoğraflarından esinlendik ve o tatlı lo-f etkileri kare format şipşak fotoğrafçılığa taşımaya karar verdik. Yepyeni şipşak makinemize hemen %35'e varan indirimle sahip ol!

 • Dükkan Haberleri

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Lomography Sevgini Üzerinde Taşı!

  Kelimenin gerçek anlamıyla Lomography’yi sırtına geçir! Lomography tarzını yansıtan tişörtlerimiz ile analog bağımlılığını tüm dünyaya göster. Lomoseverler için özel tasarlanan bu tişörtler hem rahat, hem stil sahibi!

 • Sakuramiyao'dan Film Çorbası

  nural tarafından, 2018-08-04 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Sakuramiyao'dan Film Çorbası

  Topluluk üyelerimizden Eda Öztürk, nam-ı diğer sakuramiyao yakın zamanda yaptığı film çorbası deneyi ile karşımızda! Sen de çayın etkilerini fotoğraflarında görmek istiyorsan, bu tüyoyu denemeni öneririz!

 • Dünyanın Etrafında Analog: Amasya, Turkey

  Eda Öztürk tarafından, 2018-07-31 tarihinde ve #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Dünyanın Etrafında Analog: Amasya, Turkey

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici sakuramiyao LomoChrome Purple sihriyle boyanmış bir Amasya'ya götürüyor bizi.

  1
 • LomoAmigo Capucine Fachot ve Lomo'Instant Square Deneyimi

  nural tarafından, 2018-07-31 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Capucine Fachot ve Lomo'Instant Square Deneyimi

  Daha önce Daguerreotype Acromat Lens’i test eden Capucine Fachot, bu sefer de bizim için Lomo’Instant Square’i denedi. İşte bu makine hakkındaki yorumları ve çetkiği fotoğraflar.