Eski Günlerde Romantizm: 90'ları Yansıtan Sevgililer Günü Lomografları

Lomography’de aşk kokusu var ve 25. Yılımızı kutlarken başa dönüp, ilk Lomo derslerini hatırlayalım istedik. İşte Lomograficilerin 1990’larda Retro aşkı yansıtan fotoğrafları.

21. yüzyılda romantik bir eş bulmak daha ziyade yaşam için bir görev, birlikte ölme sözü, yalnız kalmaktan korkan kalpler gibi görünüyor. Daha basit zamanlarda, romantizm ve ilişkiler her zaman mutlu sonla bitmek zorunda değildi, ama her zaman umut vardı.

Krediler: endorphin, sebastianerras & vici

Normal Sevgililer Günü renklerini geride bırak; kimyasal patlamaları elektrik yüklü sarılar ve nane yeşilinin doğal havası ile yansıt. Daha derin bir bağlantı için neon morlar ve magentalar kullanmak, tutkunun kırmızısı ve pembenin yaydığı mutluluğun önüne geçecek.

Krediler: dogma, lomographybarcelona & meerly

O yılların estetik değerleri gibi, 90’larda romantizm de yüksek sesli, çılgın, eğlenceli ama aynı zamanda ciddiydi de. Beklentiler olmadan mutlu olmak, ama yanı zamanda kalbinin sevgi ile dolması gibiydi. Bu yılların estetiğinin, davranış tarzlarını da bu kadar etkilemiş olmasına şaşırmamak gerekir, “Titanic”te Rose’un Jack ile yaşadığı ilişki, “Pretty Woman”daki modern Cinderella hikayesi, ve daha da önemlisi Viyanalı öğrencilerin, hiç beklemedikleri bir anda LC-A ile tanışmaları gibi. 90’larda aşk ayaklarını yerden kesen, anı yaşatan, “sonsuza dek” sözü olsa da, olmasa da yaşadığın bir deneyimdi.

Tom Hanks'in o ünlü filmde dediği gibi, ”Annem her zaman hayatın bir kutu çikolata gibi olduğunu söylerdi. İçinde ne olduğunu asla bilemezsin.”

Krediler: ssia, grindhousegirl, sinser, badjuju & vicuna

2018-02-14 #haberler

Daha İlginç Makaleler