İrlanda'nın Gizli Yollarını Keşfetmek

Kurtuluşa giden yol sıklıkla tehlikelerle doludur. Bu, daha sonra Protestan egemen İrlandalı Parlamentosu tarafından yürürlüğe konan kanunlarla sınırlandırılan İrlandalı Katolikler'in hikayesidir. Bu gizli tutulan bir yaşamın ortaya çıkmasına yol açtı - misilleme ve cezalandırma korkusu içinde sinsice dolaşma ve gizli kalmaya dayanan bir yaşam. İrlandalı fotoğrafçı Catriona Dunnett, bu gizli mekânları Mass Paths serisinde fotoğrafladı.

© Catriona Dunnett

Dunnett, erken İrlandalı Katolikler tarafından alınan yolları izledi ve onları fotoğrafladı. Öyküler ve geride bıraktıkları izlerden etkilenen Dunnett, bu dokunaklı fotoğrafik bir seri yaratarak, bu etkiyi paylaşmaya özen gösterdi. Bu çok sıkı korunan sırların yerleri nesilden nesile aktarıldı - son derece gizli tutulduklarından emin olabilirsiniz.

© Catriona Dunnett

Etkileyici hikayenin yanı sıra, Dunnett’in bu etkileyici görüntüleri yaratmak için ilginç bir yöntem kullandığını söylemeden edemeyeceğiz. İstediği görüntüyü elde etmek için farklı yöntemleri bir arada kullandı – daha eskitilmiş, zaman içinde kısıtlı kalmış bir görüntü. Catriona gibi insanların olduğu ve bu hikayeleri korumak için çalıştıklarını biliyor olmak çok güzel,


Makaledeki bilgiler Atlas Obscura, PetaPixel ve Catriona Dunnett’in websitesinden alınmıştır.

cheeo tarafından, 2018-02-15 tarihinde ve #kültür #lokasyonlar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler