Kodak T-MAX P3200 Film'i Yeniden Üretmeye Başlıyor!

Bekleme süresi çok uzundu - tam olarak beş buçuk yıl ama sonunda bu bekleme sona eriyor. Kodak'taki dostlarımız T-MAX P3200 siyah ve beyaz filmi bu ay yeniden üretmeye başlıyorlar!

© Kodak

Sevilen yüksek ISO siyah ve beyaz filmin üretimi, azalan talep nedeniyle 2012 yılında durdurulmuştu. Bu haber, tam da Fuji’nin Neopan filmin 1600 ISO değerini üretmeyi durdurduğunu duyurduğu döneme denk geldi. Kodak’ın T-MAX’i yeniden üretmeye başlaması, analog severlerin diğer durdurulan emülsiyonların da geri döneceği heyecanını yaşamasına olanak sundu.

Kodak’a hakkını vermek gerek, takipçilerini dinleyip, film pazarının mecvut durumunu başarılı bir şekilde değerlendiriyorlar. Kodak Alaris Paper, Photo Chemicals and Film başkanı *Dennis Olbrich*’e göre:

Karanlık oda fotoğrafçılığı geri dönüyor ve S&B film satışları artış gösteriyor. Bu heyecan verici Pazar trendlerini incelediğimizde, P3200 TMZ’nin mevcut ürün yelpazemine çok uyumlu bir ek olacağını düşünüyoruz.
Kodak’ın duyuruya kadar kullandığı reklam görsellerinden biri © Kodak

Film üreten firmaların, film topluluğu için ne gibi hedefleri olduğunu sadece zaman gösterebilir ama şimdilik, T-MAX 3200’ün dönüşü kesinlikle olumlu karşılandı. Sevgili topluluk üyelerimizin TMAX P3200 ile çektiği bu fotoğraflar ile bu filme “hoş geldin” diyoruz. Uzun yaşa film!

Krediler: wrenneevans, leemagpiesmith, cem, wideangle & hankerkizia

Bu makaleden kullanılan bilgiler Kodak websitesinden alınmıştır.

2018-03-02 #haberler

Daha İlginç Makaleler