Diana F+ ile Splitzer Sürrealizmi

Sürrealizm, beklenmedik ve alışılmamış olanın garip çekiciliğini kutlayan bir sanat hareketidir. İkonik sürrealist Salvador Dali resimlerini "elle boyanmış fotoğraflar", olarak tanımlıyordu ve sen de benzer bir estetik elde edebilirsin. Diana F+ fotoğraf makinene orta format film yükle, Diana+ Splitzer’ı lensin üzerine tak ve süper sürreal Splitzer şaheserleri yaratmaya hazır ol.

Krediler: jeabzz

Hiçbir Şey Çok Garip Değildir

Diana+ Splitzer’ı Diana F+’ya tak ve çarkı istediğin yöne çevirerek ilk fotoğrafını çek. Çarkı farklı bir yöne çevirip bir sonraki fotoğrafını çek. Voilà — bölünüp parçalanmış ilk Diana fotoğrafını çekmiş oldun!

Krediler: gerda, smolda, aprilrich427, paramir & jeabzz

Oyuncu Seçenekler

Diana+ Splitzer’a Diana F+ için gereken tüm aksesuarları bir araya toplayan Diana Accessory Kit ile sahip olabilirsin. Bunları istediğin gibi kombinleyerek kullan. Splitzer’ı farklı lenslerle birlikte dene (Fisheye, Wide-Angle, Close-Up, SuperWide) ya da 35mm Back’i makinene takarak, orta format makineni, 35mm film ile kullan. Ayrıca sarsıntısız uzun pozlama yapabilmen için deklanşör kablosu bile var.

Krediler: takezo85, karol_lsf, mandashitley & jeabzz

Diana Splitzer da içeren Diana Accessory Kit’i Online Dükkan’dan satın al.

2018-03-17 #donanım

Daha İlginç Makaleler

 • Yeni Şipşak Fotoğraf Makinesi — Diana Instant Square ile Tanış!

  2018-06-20 #donanım #haberler
  Yeni Şipşak Fotoğraf Makinesi — Diana Instant Square ile Tanış!

  Orijinal orta format Diana fotoğraf makinesinin kare fotoğraflarından esinlendik ve o tatlı lo-f etkileri kare format şipşak fotoğrafçılığa taşımaya karar verdik. Yepyeni şipşak makinemize hemen %35'e varan indirimle sahip ol!

 • Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  pleaseheaven tarafından, 2017-10-27 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi - 12 Kasım 2017

  Orta formatın kraliçesi Diana F+' nın 10. yılına özel olarak yapacağımız atölyede bizimle olmak ister misin? Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Lomography’nin rüya gibi fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Diana F+ Atölyesi

  nural tarafından, 2017-08-30 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Diana F+ Atölyesi

  Analog fotoğrafçılığa ilgi duyuyor fakat nereden başlayacağını bilmiyor musun? Bu atölye tam sana göre! Lomography’nin rüyamsı fotoğraflar çeken orta format fotoğraf makinesi Diana F+ hakkında her şey bu atölyede!

 • Dükkan Haberleri

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Buraya gel, şipşak fotoğrafçı! Şipşak fotoğrafçılık maceralarını daha da heyecan verici kılacak tüm aksesuarları da içinde bulunduran Lomo’Instant Marrakesh ile şipşak bir aşk büyüsüne kapılacaksın. Lomo'Instant Marrakesh şimdi ön siparişte!

 • Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  2017-10-18 #donanım
  Diana ile Geçen 10 Yıl: Karşınızda Diana F+ Anniversary Edition

  Lomography’nin başrol oyuncusu yepyeni, onuncu yılına özel bir tasarımla geri dönüyor! 1960’ların klasik Amerikan lokantalarından esinlenilen yeni Diana F+ 10 Years of Diana Edition mat kırmızı ve pastel mavi tasarımı ile Retro altın rengi lensiyle öne çıkıyor.

 • Diana Hikayeleri: En Unutulmaz Fotoğraflar

  2018-06-04 #donanım
  Diana Hikayeleri: En Unutulmaz Fotoğraflar

  Diana F+ retro bir fotoğraf makinesinden çok daha fazlası — hayatın değişen dakikalarının yakalayıcısı. Bu makalede lomograficiler çektikleri fotoğraflara dönüp bir daha bakıyor.

 • Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  2017-10-17 #haberler #videolar
  Öne Çıkan Anlar: The Diana F+ World Tour

  2007 senesinde Lomography Diana F+ sunduğunda, çok kısa zamanda gönüllerde taht kurdu. Bir sene sonra the Diana World Tour gerçekleşti ve şu ana kadarki oyuncak fotoğraf makinesi için en büyük parti buydu. Birkaç sene önceye dönelim ve the Diana World Tour'un güzel zamanları için kadeh tokuşturalım!

 • Dükkan Haberleri

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  Fotoğraflarını Fotoclips'ler ile Sergile

  LomoPerdeler, LomoKaleler, LomoMozaikler, hepsi elinin altında! Fotoclips ve fantastik Lomograflarını kullanarak hayalindeki her şeyi inşa edebilirsin.

 • Diana F+'nın En İyileri: Çoklu Pozlamalar

  2017-10-19 #kültür
  Diana F+'nın En İyileri: Çoklu Pozlamalar

  Diana F+ fotoğraf makinesi tanıtıldığından bu yana, onun ikonik olacağını biliyorduk! Dünyanın her yerinden insanlar onun için çıldırıyordu ve bu güne kadar, onunla yaratılan tonlarca güzeller güzeli fotoğraf oldu.

 • Diana F+'nın En İyileri: Akılda Kalan Portreler

  2017-10-16
  Diana F+'nın En İyileri: Akılda Kalan Portreler

  Diana F+ fotoğraf makinesi tanıtıldığından bu yana, onun ikonik olacağını biliyorduk! Dünyanın her yerinden insanlar onun için çıldırıyordu ve bu güne kadar, onunla yaratılan tonlarca güzeller güzeli fotoğraf oldu.

 • Sakuramiyao'dan Film Çorbası

  nural tarafından, 2018-08-04 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Sakuramiyao'dan Film Çorbası

  Topluluk üyelerimizden Eda Öztürk, nam-ı diğer sakuramiyao yakın zamanda yaptığı film çorbası deneyi ile karşımızda! Sen de çayın etkilerini fotoğraflarında görmek istiyorsan, bu tüyoyu denemeni öneririz!

 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Dünyanın Etrafında Analog: Amasya, Turkey

  Eda Öztürk tarafından, 2018-07-31 tarihinde ve #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Dünyanın Etrafında Analog: Amasya, Turkey

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici sakuramiyao LomoChrome Purple sihriyle boyanmış bir Amasya'ya götürüyor bizi.

  1
 • LomoAmigo Capucine Fachot ve Lomo'Instant Square Deneyimi

  nural tarafından, 2018-07-31 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Capucine Fachot ve Lomo'Instant Square Deneyimi

  Daha önce Daguerreotype Acromat Lens’i test eden Capucine Fachot, bu sefer de bizim için Lomo’Instant Square’i denedi. İşte bu makine hakkındaki yorumları ve çetkiği fotoğraflar.

 • İlk İzlenimler: Troy Memis ve Diana Instant Square

  sarahlindsayk tarafından, 2018-07-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  İlk İzlenimler: Troy Memis ve Diana Instant Square

  LomoAmigo Troy Memis, Diana Instant Square'i test etmek için New York City'de bizimleydi.