Mii Yatogi: Çantanda Ne Var?

Çantanın içindekileri açığa çıkartmak ruhunun en derin köşelerini açığa çıkartmaktır gibidir derler. Japon analog fotoğrafçı Mii Yatogi bizimle çekimlere gittiği ve yazın kullanmayı tercih ettiği iki çantasında neler taşıdığını paylaşıyor.

Selam Mii! Lomography Dergisi’ne hoş geldin, bizimle çantanın içeriğini paylaştığın için çok teşekkür ederiz! Çantalarının renklerini çok sevdik. Sen de kullanım kolaylığının, modadan önemli olduğunu mu düşünüyorsun?

Hayır, ama “tasarım”a inanıyorum. Bir ürünün renk ve tasarımını sevdiysem, onu kullanırken kendimi daha mutlu hissediyorum ve hava koşulları için uygun olmasa bile o çantayı tercih ediyorum. Tasarım güzelse, kullanım özellikleri de kullanışlı oluyor genelde. Örneğin, şekli ve deseni yüzünden bir makyaj çantası aldım. Küçük olmasına rağmen, makyaj malzemelerim, tokalarım, ilaç, şeker gibi pek çok şeyi sığdırabiliyorum.

Ağır eşyalar taşımayı sevmiyor gibi görünüyorsun. Çantandaki eşyalardan, yanında olmadan evden çıkmayacağın bir şey var mı?

Ağır çantalar omuzlarımı zorluyor. Ayrıca yazın Tokyo çok sıcak oluyor, bu nedenle hafif çantaları tercih ediyorum. Dudak kremim ve baş ağrısı için aldığım ağrı kesiciler olmadan evden çıkamıyorum.

Üç tane şeker görüyoruz! Bunlar nedir ve tatları nasıl?

Pembe ve mavi olanı, tıkalı bir burun ve boğaz ağrısını hafifletmek için kullandığım, saman nezlesine karşı, nane tadı içeren bitki şekerleridir. Diğerleri, kendilerine şeker verdiğim zaman, arkadaşlarım tarafından verildi. Şeker takası yapıyoruz, çünkü böylece daha çok şeyin tadına bakmış oluyoruz.

En çok kullandığın film hangisi?

Kodak Gold 200. 200 ISO favorim diyebilirim, ne çok düşük, ne çok yüksek. Kodak Gold filmlerin renklerini seviyorum çünkü ne çok yeşil, ne de çok pembe. Tokyo’da alışveriş yaptığım fotoğrafçıda artık bulamıyorum ama internetten sipariş verip kullanıyorum.

Son olarak, bu aralar kimi dinliyorsun?

Bu ara en sevdiğim grup dediğim yeni birileri yok. Baharda genellikle Phoenix ya da Lo-Fi-Fnk’ın şarkılarını dinliyorum.


Mii Yatogi hakkında daha fazla bilgi için onunla yaptığımız röportajı okuyabilir, websitesi, Flickr, Facebook ve Instagram hesaplarını ziyaret edebilirsin.

2018-04-06 #insanlar

Daha İlginç Makaleler