Dünyanın Etrafında Analog: Naantali, Finlandiya

"Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici nural soğuk bir Finlandiya gününde, Naantali'de çektiği fotoğrafları bizimle paylaşıyor.

İsim: Nural İdrisoğlu
LomoEv: @nural
Sosyal Medya: Instagram
Fotoğraf Makinesi: Lomo LC-A+
Film: Lomography Redscale XR & Kodak Gold 100
Lokasyon: Naantali, Finlandiya

Paskalya tatili sırasında birkaç gün evde kalıp, bir sabah da erken uyanınca, @onur_idr ile ne yapsak derken Naantali'ye gitmeye karar verdik. Naantali, şu an yaşadığımız Turku'dan yaklaşık yarım saat daha batıda bir şehir. Oldukça turistik, deniz kenarına kurulu, minik kafe ve restoranların olduğu bir yer. Duyduğumuz kadarıyla baharda ve yaz aylarında çok güzel oluyormuş.

Krediler: nural

Nisan ayında olmak Finlandiya için çok bir şey değiştirmiyor, takvimlere göre mevsim bahar olabilir, ama bu yine de atkı, bere, eldiven, bot ya da montlardan kurtulduk anlamına gelmiyor. Aynı şekilde, havanın güneşli olması da deniz ve nehirlerin hala donuk olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Biz de Naantali'de kış geleneklerini bozmayıp, denizin üzerinde bir tur attık. Bizim gibi, güneşli havanın tadını çıkartmak için yürüyüş yapanların yanı sıra, denizin üzerinde kayak yapanlarda vardı.

Henüz deniz kenarındaki kafelerin hepsi açık olmasa da, biraz yorulunca kendimize oturacak bir yer bulduk. İşte burada baharın geldiğini hissettik diyebilirim, çünkü -20 derecelerden, sıcaklığın 4-5 dereceye yükselmesi ve güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte herkes gibi biz de açık havada oturup, kahve keyfimizi donuk denizi seyrederek yaptık!

Krediler: nural

Kışın bu kadar keyifli olan Naantali'ye yazın yeniden gitmek için sabırsızlanıyorum!


"Dünyanın Etrafında Analog" gezilerini bizimle paylaşmak ister misin? turkey@lomography.com mail adresine, "Dünyanın Etrafında Analog" başlıklı bir e-posta gönder ve unutulmaz seyahatlerini bizimle paylaş. Detaylara buradan ulaşabilirsin.

nural tarafından, 2018-04-08 tarihinde ve #lokasyonlar başlığında yazıldı.

Bahsedilen Ürün

Lomo LC-A+

Lomo LC-A+

Lomo LC-A ailesi ile analog fotoğrafçılık ustası ol. Gölgeli vinyetler, göz alıcı renkler ve doygunluk ile tanınan "35mm Lomography görüntüsünü" elde et. Lomo LC-A, ayarlanabilir diyafram ayarına sahip klasik Rus makinesi. Lomo LC-A+ ile çoklu pozlama, 1600'e varan genişletilmiş ISO değeri ve deklanşör kablo girişi gibi ek özelliklere de sahip.

Daha İlginç Makaleler