"The Kodachrome" Filmini Artık İzleyebilirsin!

Nostalji ve aile, Netfix'in son filmi *Kodachrome*'un kalbinde yer alıyor. Geçtiğimiz Nisan ayının 20'sinde sisteme giren filmde başrolleri Ed Harris, Jason Sudeikis ve Elizabeth Olsen paylaşıyor.

Kodachrome Posteri

Dünyada Kodachrome film banyosu yapan tek bir stüdyo kalmış — Parsons, Kansas’taki Dwayne's Photo ve filmin burada noktalanması gerekiyor. Ancak, bu film bir rotadan çok daha fazlası. Kodachrome, birbirine yabancılaşmış bir baba ve oğulun, film fotoğrafçılığı etrafında bir araya gelişini konu alıyor. Benjamin Ryder (Harris tarafından canlandırılıyor) kariyeri için oğlu Matt (Sudeikis) ile olan ilişkisi dahil, çok fazla şeyden vazgeçmiş olan ünlü bir fotoğrafçı. Bir gün, Zoe (Olsen), Matt'in kapısına gelip, babası’nı son Kodachrome filmlerini banyolatmak için Dwayne's Photo’ya götürmesini istiyor ve yolculuk böyle başlıyor.

Fragman ekran görüntüsü Kodachrome medya paketinden alındı

Karakterler yol boyunca birbirleriyle ve kendileriyle ilgili yeni bir şeyler keşfediyorlar. Önemli olan yolculuk ve nostalji, harika film müzikleri ve samimi anlar ile bir araya geliyor. Kaba diyaloglara rağmen, duyguları yitirmeyen Kodachrome, her aşamasında kalbimizi hedefliyor. Bazı anlar duygulandırırken,, bazıları ise kandırıyor - drama-komedi türü için her film severin destekleyeceği bir formül.

Kodachrome fragmanı

Dünya çapındaki fotoğrafçıların üzüntüsüne rağmen, bu efsanevi emülsiyonun 2010 yılında Kodak tarafından üretimi durdurulmuştu. Film sevilen bir döneme dönüp, o yıllara ait anıları hatırlatıyor. Sinme filmi Kodak Vision 35mm film kullanarak çekildi ve denilene göre — "Farklı bir şey kullanmak sinematik olarak çok ironik olurdu." Biz daha iyisini söyleyemezdik.

Kodachrome
Yönetmen: Mark Raso
Yazan: Jonathan Topper
A.G. Sulzberger tarafından yazılıp New York Times’da yayınlanan For Kodachrome Fans, Road Ends At Photo Lab In Kansas makalesinden esinlenilerek yazıldı

cheeo tarafından, 2018-05-13 tarihinde ve #kültür #haberler #videolar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler