Diana Hikayeleri: En Unutulmaz Fotoğraflar

Retro şık tasarımı ile, Diana F + kesinlikle baş tacımız. Ama büyüleyici dış görünüşünden daha fazlası. Bu fotoğraf makinesi, hayattaki kilometre taşları, unutulmaz geziler ve hatta günlük gezinin kaydedilmesinde bir temel haline geldi. Bu özel makalede, Lomograficiler Diana F+ ile yakaladıkları en unutulmaz anlara dönüp bakıyorlar.

@awesomesther

Krediler: awesomesther
“Bu fotoğraf yaptığım "Doubles Project”teki ilk rulomdandı ve @rodrigoalmeida’dan Rio De Janeiro’dan, bana Singapur’a gelmişti."
"Yeniydim ve çok heyecanlandım, bu yüzden olabildiğince çabuk çekim yapmaya başladım. Analog fotoğraf çekmenin heyecanı, ama fotoğrafları hemen görememek! Hiç gitmediğim başka bir şehrin manzaraları çekilip bir film tenekesi içinde güneşli Singapur’a geliyor, ve ben de bu fotoğraflara kendi şehrimi ekleyebiliyorum! Lomography bu yüzden çok heyecanlı: Dünyanın dört bir yanından insanları bir araya getiriyor.”

@ululchen

Krediler: ululchen
“Öncelikle, en çok seyahat ederken ve yeni mekanları keşfederken fotoğraf çekmeyi seviyorum. Bu fotoğrafı gidip en çok beğendiğim yerlerden biri, Hong Kong’da çektim. Ayrıca, 180 derece ile çift pozlama yapmaya ve özellikle iyi çıkmasına bayılıyorum."

@koduckgirl

Krediler: koduckgirl
“Bu fotoğrafı Hawaii ve Bora Bora arasındaki bir gemi seyahatinde çektim. Yolcular Aşk Gemisi ‘nde gibi duruyorlar.”

@pearlgirl77

"10. evlilik yıldönümümüzü kutlamak için kocamla birlikte Viyana'daydım. Bu harika fotoğrafı ünlü Prater’de LomoChrome Mor film ile çektim.“

@adi_totp

“Kaç yaşına geldim ama bu fotoğraf hala benim en sevdiklerimden biri. Bu uzun pozlama tekniğini ilk denememdi. Lomo arkadaşlarım ve ben oldukça karanlık ve geniş bir odadaydık. Arkadaşımın elektro gitarı olduğu için gitarın üstünü ışıkla boyamak aklıma geldi. Bir Gibson gitarı olduğu için klasik rock görünümüne sahip oldu fotoğraf. Lomography fotoğraf makinelerimiz yanımızdaydı ve bu yüzden bir mini atölye gibiydi. Arkadaşlarla eski, keyifli Lomo zamanları!"

@xbalboax

"Yaklaşık 10 yıl önce Montauk, NY'da çekildi. O gün, Diana F+'yla yaklaşık dört ya da beş tane rulo bitirdim. Doğru hatırlıyorsam, büyük bir yaz temalı bir yarışma vardı ve Montauk'tan daha iyi çekicek bir yer yok diye düşündüm. Ne yazık ki kazanamadım, ama gerçekten harika fotoğraflar çıktı! ”

@linuxbcn

Krediler: linuxbcn

"Diana ile çektiğim hangi fotoğrafın favorim olduğuna karar vermek zor. Binlerce çekmişimdir. Bugün, buna karar verdim. Lomography Redscale 100 ile çektiğim bir fotoğraf. Ya nefret edilen, ya da hayranlık duyulan bir film olduğunu biliyorum, orta nokta yok. Benim için, nükleer sonrası efekti yaratmak için harika. Ama evet, bu sonucu elde etmek için her zaman fazla ışık alarak çekmeliyiz."

@irbypace

Krediler: irbypace
"Diana kamera, bu örnekte görüldüğü gibi birbirleriyle film paylaşmayı seven fotoğrafçılar için harika bir araç. Başka bir fotoğrafçı ile birlikte yürüyen bir uzaylı fotoğrafını yarattık. Filmi paylaşarak, yaratabileceğimiz görsel hikayeler beni büyüledi."

@clownshoes

“Fotoğrafımın arkasındaki hikaye biz halen Homestead'de yaşarken bizleri ziyaret eden arkadaşlarımı kapsıyor. Hep beraber 1940’larda Ed Leedskalnin adlı bir göçmenin tek başına yaptığı Mercan Kalesi'ne gitmiştik. Diana F+ Gold bana birlikte çektiğimiz sihirli, gizemli ve hareketli anları hatırlatıyor."

Hikayelerini ve fotoğraflarını paylaşan herkese teşekkür ederiz!

2018-06-04 #donanım
Aleyna Doğan tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler