Diana Instant Square ile Harika Lo-Fi Fotoğraflar

Bazı yönleriyle, lo-fi görüntülerin çekiciliği, 1960'lardan kalma klasik Diana fotoğraf makinesinden eskiye dayanıyor. 1980'lerde bir avuç dolusu yeraltı New York fotoğrafçısı modernizmi karakterize eden geleneksel ve hatta çokça aranan keskin fotoğraflardan sapmaya karar verdi. Bunun yerine, lo-fi analog etkilerini, yumuşak odak Pictorialism'i anımsatan fotoğraf arayışlarına çıktılar. Gününün alışılmamış “oyuncak kamerası” Diana kısa sürede geniş kapsamlı bir fotoğraf kültüründen sorumlu oldu.

Yirmi birinci yüzyıla gelelim - ve analog fotoğrafın durdurulamaz yükselişi ile - yeni Diana Instant Square, düşsel analog fotoğrafçılığın popülaritesinin artmasında heyecan verici bir rol oynamaya hazırlanıyor. Artık, klasik Diana fotoğraf makinesinin eşsiz cazibesini görmek için beklemek zorunda değilsin: Rüya gibi çekimlerini saniyeler içinde basabilirsin! En son şipşak yeniliklerimiz için çok heyecanlandık, bu yüzden kendi Diana Instant Square'ınla denemen için birkaç yaratıcı ipucu hazırladık.

Fotoğraf: Phyllis Chan

Klasik Vinyetler

Vinyet, lo-fi fotoğrafçılığının en ikonik özelliklerinden biridir. Fotoğrafın kenarlarında bir parlaklık azalması olduğunda ortaya çıkar. Vintage fotoğraf kabinlerinde, çekilen kişi etrafında karanlık haleler geldiğinde onları görmek kolay. Birçok fotoğrafçı bu klasik görünümü yaratmak için uygulamalar ve programlar kullanıyor, ancak Diana Instant Square'in deklanşör düğmesine tıklaman bu estetiği zahmetsizce elde etmek için yeterli. Daha dramatik gölge efektleri için flaş ekini de kullan!

Fotoğraflar: Mitchell Wojcik ve Mirella Cardoso

Yumuşak Odaklama

Yumuşak odak fotoğraflar, Pictorialism'in standartlarından biri haline geldi, ancak imrenilen rüya gibi bir görünüme ulaşabilmek için pek çok sanatçı objektifsiz çekmek zorunda kaldı. Diğer Diana’lar ile paylaştığı birden fazla pozlama, uzun pozlama gibi mükemmel özelliklerin yanı sıra, Diana Instant Square’de iğne deliği -pinhole- özelliği de geliyor - böylece kendi yumuşak odaklı başyapıtlarını anında bir araya getirebilirsin.

Fotoğraflar: Sam, Rob Detoyato, Jimmy Cheng

Mutlu Kazalar

Işık sızıntıları ve beklenmedik dokular gibi mutlu kazaları seviyorsan, Diana Instant Square mükemmel bir arkadaşın olacak. Olağanüstü analog kusurları, kendine özgü lo-fi özellikleri, sürprizli fotoğrafları ile, yeni sihirli şipşak kutumuz özgür ruhlar için inşa edildi.

Fotoğraflar: Phyllis Chan, Danny, Mitchell Wojcik

Mükemmelliğin canı cehenneme - yaşasın fotoğraf için özgürlük!

2018-06-28 #donanım
Aleyna Doğan tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler