Dünyanın Etrafında Analog: Amasya, Turkey

1

"Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici @sakuramiyao LomoChrome Purple sihriyle boyanmış bir Amasya'ya götürüyor bizi.

Krediler: sakuramiyao

İsim: Eda Öztürk
LomoEv: @sakuramiyao
Sosyal Medya: Instagram
Fotoğraf Makinesi: Canon Canonet28
Film: LomoChrome Purple
Lokasyon: Amasya, Türkiye

Bu sene karar verdim, "her sene ziyaret edip kafa dağıtmaya gittiğim yerlerden birinde LomoChrome Purple denemeliyim". Bütün yıl çalışıp biraz dinginlik arayan herkes gibi ben de kendimi yaşadığım şehirden uzak tutmalıydım. Önce kendime güzel filmlerden bir çanta hazırladım; 3 tane Lomography Renkli Negatif 400, Revolog 460nm, Agfa APX100 ve LomoChrome Purple. Analog fotoğrafçılığa ilk başladığım yerde LomoChrome Purple'ı deneyimledim.

Krediler: sakuramiyao

Amasya, Orta Karadenizdeki kendine özgü güzelliklere sahip bir şehir. Şehir merkezinin ortasından bir ırmak geçiyor ve şehre iki farklı hava veriyor. Irmağın bir tarafı bildiğiniz standart şehir hayatı, diğer tarafı ise tamamen korunmuş tarihi yapılarla dolu. Amasya'nın korunan mimarisi Kastamonuyla aynı. İki şehri birbirinden ayıran en önemli şey dağı, taşı :) Bir gün yolunuz geçerde uğrama imkanınız olursa, hatta kendinizi bir haftasonu/yaz tatili dinginlik ararken buluyorsanız kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Şehir merkezinin yanı sıra, doğanın güzelliklerine çevre kasaba ve köylerde doyabilirsiniz. Dijital ve analog, hem piknik yapmak hem de doğa&portre çekimleri için bol bol gittiğim bir şehirdir.

Krediler: sakuramiyao

"Dünyanın Etrafında Analog" gezilerini bizimle paylaşmak ister misin? turkey@lomography.com mail adresine, "Dünyanın Etrafında Analog" başlıklı bir e-posta gönder ve unutulmaz seyahatlerini bizimle paylaş. Detaylara buradan ulaşabilirsin.

Eda Öztürk tarafından, 2018-07-31 tarihinde ve #lokasyonlar başlığında yazıldı.

LomoChrome Purple Film 100-400 35mm

Bu eşsiz renkli negatif film, fotoğrafının doğal tonlarını yeni, göz kamaştırıcı renklere dönüştürerek seni şaşkına çevirecek. Hepimizin sevdiği Kodak Aerochrome filminin saykodelik kızılötesi görünümünü, şaşırtıcı fotoğrafik sonuçları garanti ediyor.

Daha İlginç Makaleler

 • Dünyanın Etrafında Analog: Ağva, İstanbul

  nural tarafından, 2017-09-28 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Dünyanın Etrafında Analog: Ağva, İstanbul

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün Lomografici nural bizi Ağva'ya götürüyor.

 • Dünyanın Etrafında Analog: Littoinen, Finlandiya

  nural tarafından, 2018-02-02 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Dünyanın Etrafında Analog: Littoinen, Finlandiya

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici nural bizi, donuk bir gölün üzerinde yürüdüğü Finlandiya'nın Littoinen kasabasına götürüyor.

 • Dünyanın Etrafında Analog: Colonia del Sacramento, Uruguay

  2018-01-01 #lokasyonlar
  Dünyanın Etrafında Analog: Colonia del Sacramento, Uruguay

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici Cris Miranda bizi Colonia del Sacramento, Uruguay'ın görülmesi gereken yerlerinde gezdiriyor.

 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Dünyanın Etrafında Analog: Naantali, Finlandiya

  nural tarafından, 2018-04-08 tarihinde ve #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Dünyanın Etrafında Analog: Naantali, Finlandiya

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici nural soğuk bir Finlandiya gününde, Naantali'de çektiği fotoğrafları bizimle paylaşıyor.

 • Dünyanın Etrafında Analog: Nepal

  2018-02-16 #lokasyonlar
  Dünyanın Etrafında Analog: Nepal

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici Xander Folkes Nepal'deki çılgın bir seçim gününde çektiği fotoğrafları bizimle paylaşıyor.

 • Dünyanın Etrafında Analog: İrlanda

  2018-02-05 #lokasyonlar
  Dünyanın Etrafında Analog: İrlanda

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici Dorine Damofli İrlanda'nın rüyamsı lokasyonlarını keşfediyor.

 • Dükkan Haberleri

  Sidekick Leather Bag Brown

  Sidekick Leather Bag Brown

  Ufak fotoğraf makinesi çantası önde, büyük çanta arkada! İçerisindeki bölmelerle oldukça işlevsel ve kullanımı kolay Sidekick Leather Bag her günün için mükemmel!

 • Dünyanın Etrafında Analog: Prag, Çek Cumhuriyeti

  2018-01-12 #lokasyonlar
  Dünyanın Etrafında Analog: Prag, Çek Cumhuriyeti

  "Dünyanın Etrafında Analog" Lomography topluluk üyelerinin belirttiği gibi, dünya genelinde en şaşırtıcı seyahat noktaları için küçük bir kılavuz. Bugün, Lomografici Inès de Ferran bize bir heykelin, nasıl Prag'ı yeniden ziyaret etmesini sağladığını anlatıyor.

 • Sakuramiyao'dan Film Çorbası

  nural tarafından, 2018-08-04 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Sakuramiyao'dan Film Çorbası

  Topluluk üyelerimizden Eda Öztürk, nam-ı diğer sakuramiyao yakın zamanda yaptığı film çorbası deneyi ile karşımızda! Sen de çayın etkilerini fotoğraflarında görmek istiyorsan, bu tüyoyu denemeni öneririz!

 • LomoAmigo Capucine Fachot ve Lomo'Instant Square Deneyimi

  nural tarafından, 2018-07-31 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Capucine Fachot ve Lomo'Instant Square Deneyimi

  Daha önce Daguerreotype Acromat Lens’i test eden Capucine Fachot, bu sefer de bizim için Lomo’Instant Square’i denedi. İşte bu makine hakkındaki yorumları ve çetkiği fotoğraflar.

 • Dükkan Haberleri

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  Film banyosu ile ilgili zor anlar mı yaşıyorsun? Online Dükkan'ımızdaki ya da mağazamızdaki LomoLab, bütün 35mm, 120 ve 110 format filmlerini özenle işler. Şimdi, filmleri nasıl tab ettireceğin hakkında endişelenmeden çekimlere başla!

 • İlk İzlenimler: Troy Memis ve Diana Instant Square

  sarahlindsayk tarafından, 2018-07-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  İlk İzlenimler: Troy Memis ve Diana Instant Square

  LomoAmigo Troy Memis, Diana Instant Square'i test etmek için New York City'de bizimleydi.

 • Mükemmel Diana F+ Portreleri için Kolay Fikirler

  2018-07-12 #donanım
  Mükemmel Diana F+ Portreleri için Kolay Fikirler

  Basit malzemeler kullanarak Diana F+ ile portre çekim deneyimini daha da eğlenceli bir hale getirebilirsin!

 • İlk İzlenimler: Matthew Alexander ve Diana Instant Square

  sarahlindsayk tarafından, 2018-07-10 tarihinde ve #donanım #insanlar başlığında yazıldı.
  İlk İzlenimler: Matthew Alexander ve Diana Instant Square

  Hudson Valley, NY'lu fotoğrafçı Matthew Alexander yeni Diana Instant Square fotoğraf makinesini test ediyor!