Fotoğrafçı Diane Patrice Rahmetli Şarkıcı Amy Winehouse'un Daha Önce Görülmemiş Fotoğraflarını Yayınladı

Dövmeler, kalın göz kalemi ve öne çıkan kocaman topuz saçı öncesinde, rahat pozlarla fotoğraflanan, çılgın Amy Winehouse vardı. Winehouse’u derin sesi, unutulmaz ritimleri ve öne çıkan kişiliği ile hatırlıyoruz, ancak bu serideki fotoğraflar, rahmetli şarkıcının daha önce görmediğimiz bir yönünü gösteriyor.

© Diane Patrice

Fotoğrafçı Diane Patrice müziğin önde gelen isminin daha önce yayınlanmamış fotoğraflarını paylaştı ve bu fotoğraflar, çok farklı bir resim çiziyor. Patrice’in fotoğraflarında, gördüğümüz ağır makyajlı ve bir karakteri yansıtan Winehouse yerine, çok daha rahat bir Winehouse görmek mümkün.

Fotoğraflar daha ziyade “yaşamından bir gün” tadında, Patrice lokasyonlar ve stilin Winehouse tarafından belirlendiğini söylüyor. Fotoğraflarda canlı renkler ve eğlenceli arka planlar önünde, doğal bir Winehouse’u yansıtıyor, sonraki günlerinde ortaya çıkan karanlık ve düşünceli görsellerden çok uzaklar.

© Diane Patrice

Patrice Winehouse’un bu fotoğraflarını 2004 yılında Hasselblad fotoğraf makinesi çekti. Rahmetli şarkıcı o günlerde daha 21 yaşındaydı. Takip eden yıllarda Rehab, Valerie ve You Know I’m No Good gibi şarkılarla müzik endüstrisinin en büyük isimlerinden biri olacaktı. Diane Patrice’in bu serisi, yıldız olmadan önceki Amy Winehouse’un çok farklı bir yönünü ortaya koyuyor.

© Diane Patrice

Fstoppers’a göre, Patrice’in görselleri ile ilgilenenler Whitebank Fine Art ile bağlantıya geçip, imzalı fotoğraf talep edebilirler. Amy Winehouse Foundation Whitebank Fine Art’ın bağışladığı iki fotoğraf için yapacağı açık artırma ile alkol ve uyuşturucu ile mücadele eden gençlere destek için satılacak.


Bu fotoğrafları bize sağladıkları için Richard White ve Diane Patrice teşekkür ederiz. Makaledeki bilgiler Fstoppers ve The Independent sayfalarından alınmıştır. Diane'in diğer işlerini merak ediyorsan websitesine uğrayabilirsin.

cheeo tarafından, 2018-08-23 tarihinde ve #haberler #insanlar başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler