Monokrom'da Kontrast — Street Candy ATM 400 Film

Küçük bağımsız firmaların yeni film ürünleri üretme çabalarını sevmemek mümkün değil. Bu, film endüstrisi ile ilgili ümitlerimizi canlı tutmamıza olanak sunuyor. On Film Only (OFO)’de Street Candy ATM 400 adıyla kendi siyah ve beyaz filmini üretmeye başladı.

Street Candy ATM 400 © On Film Only

Başlangıçta gözetim kullanımı için yapılmış olan ATM 400 filmi, siyah ve beyaz renkte karakter ve iyi bir kontrast sunuyor. Görüntüler dengeli ve harika tonlara sahip – duygu yüklü monokrom çekimler yapmak için güzel bir seçim. Bir zamanlar güvenlik kameraları için kullanılan şey, geri dönüştürülmüş film kutularına girerek, kendine yeni ve yaratıcı bir yaşam buldu.

On Film Only sitesine göre, ATM 400 kutuda belirtilen değerlere göre pozlandığında çok iyi sonuç veriyor ama farklı ISO değerlerine göre de pozlama yapmak mümkün. Yüksek duyarlılık ve kontrast, farklı ışık koşullarının hakim olduğu sokak fotoğrafçılığı için de bu filmi ideal tercihlerden biri haline getiriyor.

Street Candy ATM 400 örnek fotoğraflar © On Film Only

Pankromatik siyah ve beyaz film ilk etapta 35mm formatta olmadığı için OFO filmi kesip, dönüştürülmüş 35mm film kutularına sardı. Bu süreçten dolayı, ATM 400’ün tamamen otomatik sarma yapan fotoğraf makineleri ile kullanılması önerilmiyor.

Street Candy ATM 400 örnek fotoğraflar © On Film Only

Emulsive sitesindeki bu makalede, bu projenin fikir babası Vincent Moschetti Street Candy ATM 400 filmin üretim sürecinden bahsediyor. Bu Vincent için gerçekten çok önem verdiği bir proje ve onunla aynı tutkuyu paylaşan insanlar ve film fotoğrafçılığı topluluğunun desteği ile ATM 400, siyah ve beyaz fotoğrafçılıkta egzotik bir tercih etme yolunda ilerliyor.

Bunlar film topluluğu için heyecan verici gelişmeler. Üreticiler, kullanıcılara farklı film seçenekleri sunmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Vincent ve Street Candy üretiminde çalışan ekibi kutlarız!


Vincent’a fotoğraflar için teşekkür ederi. Bu makaledeki bilgiler On Film Only, PDN Online ve Emulsive sayfalarından alınmıştır.

cheeo tarafından, 2018-08-23 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler