Lomograficinin 7 Etkin Özelliği

4

10 Altın Kural var ama yine de bazen kendimize Lomografici kimdir diye sormuyor değiliz. Bu, kalçadan çekmek ya da akıntıya karşı gitmekten çok daha öte bir şey. Aksiyonların, kelimelerden daha anlamlı olduğuna inanıyoruz, o nedenle gerçek bir Lomograficinin 7 alışkanlığını sıralamaya karar verdik.

Krediler: natalieerachel

Mutlu Kazalara Hazır Ol

Japoncada bir deyim var: "wabi-sabi", ya da kusurların güzelliği ve bu konsept Lomography’ye tam olarak uyuyor! Lomografici olmanın en büyük parçalarından biri kusurları kucaklamak. Işık sızıntıları, bulanıklıklar, yanlışlıkla çekilen kareler tam bize göre. Bu “kötü” fotoğrafları kesinlikle atma! Hepsinin arkasında bir hikaye ve güzellik yatıyor.

Krediler: ceduxi0n

Sana Benzer İnsanlar Bul

Lomografici olmak sadece garip fotoğraflara sahip olmak değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı. Lomography topluluğu asi sanatçılarla dolu. Kendine bir LomoEv ve onlarla bağlantıya geç, en sevdiği LomoGuru’ya yaz ya da bir LomoYürüyüşüne katıl. Lomograficiler deneyimlerini ve yeni buluşlarını, başarı ve başarısızlıklarını paylaşmayı çok seviyorlar. Kendi işlerini basıp, tüm dünyayla sosyal medya üzerinden paylaşıyorlar. Ortak çalışmalarda paylaşımın farklı bir türü. En yakın arkadaşınla film değiş tokuşu yaparak da işlerini paylaşabilirsin.

Krediler: myahcat

Kuralları Bil ama Yine de Uyma

Lomography’yle yeni tanışanlara genelde 10 Altın Kural’dan bahsediyoruz ama biliyoruz ki bu kurallar mutlak değil. Kuralları bil ama yine de onlara uyma. Bir Lomografici başkalarının onun işleri ve fotoğrafları hakkında ne düşündüğünü önemsemez, doğal iç güdülerini takip edecek kadar kendine güveni vardır. Lomografici farklı olmaya cesaret eder.

Krediler: 4ngel

Yeniyi Sev, Eskiyi Daha da Fazla Sev

Lomografici yeniliklere açıktır — trendler, estetik, her şey! Dünya senin ayaklarının altında. Ama Lomografici aynı zamanda romantiktir de, geçmişe bakıp, eski makineleri yeniden canlandıracak, istenmeyen bayat filmlere şans verecek kadar korkusuzdur.

Krediler: ishifishy

Oyuncak Makinelere de Şans Ver

Lomograficinin hep yanında taşıdığı en az bir oyuncak fotoğraf makinesi vardır. Hatta boynunda aslı bir Diana ya da Holga’ya rastlamak hiç de şaşırtıcı değildir. Gözleri üzerine toplamakta Lomograficinin üzerine yoktur.

Krediler: liquidpapercut

Günlük Hayatı Takdir Et

Fotoğrafçılar büyük ve şaşalı şeylerin peşinde koşar; Lomograficiler basit ve gündeliğin güzelliğini arar. Yaşamın en anlamlı anları sıradan günlerde ve basit şeylerdedir ve Lomografici bunların güzelliğini nasıl ortaya çıkaracağını bilir.

Krediler: qrro

Deneyler Yapmaktan Vazgeçme

Ahh, bu kesinlikle Lomograficinin en belirgin alışkanlığı. Sanatçı olmanın yanı sıra, aynı zamanda bir bilim insanı ve merakının peşinden koşmaktan kendini alamıyor. Filmi şaraba batırmak nasıl bir histir, merak mı ediyor? Bunu hemen test ediyor! Lomograficiler korkusuzdur. Sadece pervasız ve kaygısız değil, yanı zamanda dayanıklılar da. Başarısızlıklar fotoğraflarının ve dolayısıyla yaşamlarının bir parçası. Yanan ve tatmin etmeyen 100 filmin ardından, istediklerini elde edene kadar bir 100 film daha kullanmaktan çekinmez Lomograficiler.

Krediler: simonesavo

2018-09-11 #kültür

4 Yorum

 1. furkantemiz
  furkantemiz ·

  Çok güzel <3

 2. furkantemiz
  furkantemiz ·

  Çok güzel <3

 3. furkantemiz
  furkantemiz ·

  Çok güzel <3

 4. furkantemiz
  furkantemiz ·

  Çok güzel <3

Daha İlginç Makaleler

 • Karanlık Oda Nasıl Kurulur

  nural tarafından, 2019-08-23 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Karanlık Oda Nasıl Kurulur

  Bir karanlık oda kurmak için nelere ihtiyacın olduğunu mu merak ediyorsun? İşte detaylar!

 • Fotoğrafta Netlik Ayarı

  nural tarafından, 2020-05-21 tarihinde ve #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Fotoğrafta Netlik Ayarı

  Kullandığın fotoğraf makinesinin üzerinde çiçek ya da insan figürleri var, ama bu ayarın tam olarak ne işe yaradığını bilmiyor musun? Ya da fotoğraflarında bazı alanları net, diğer alanları bulanık mı yapmak istiyorsun? Lomografici nural_idr bu videoda sana yardımcı olacak.

 • Uzun Pozlama Nasıl Yapılır?

  nural tarafından, 2020-03-02 tarihinde ve #donanım #insanlar #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Uzun Pozlama Nasıl Yapılır?

  Gecenin karanlığında, araba farlarının yansıdığı fotoğrafları bilirsin... ya da bir maytapla yazılan yazıları... Bu videoda, bu tür fotoğraflar çekmene yardımcı olacak bir teknik olan uzun pozlamadan ve uzun pozlama yaparken nelere dikkat etmek gerektiğinden bahsedeceğim. Umarım bu bilgiler, analog fotoğrafçılık yolculuğunuzda sana yardımcı olur :)

 • Dükkan Haberleri

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Şipşak Aşk: Lomo'Instant Marrakesh

  Buraya gel, şipşak fotoğrafçı! Şipşak fotoğrafçılık maceralarını daha da heyecan verici kılacak tüm aksesuarları da içinde bulunduran Lomo’Instant Marrakesh ile şipşak bir aşk büyüsüne kapılacaksın. Lomo'Instant Marrakesh şimdi ön siparişte!

 • Bayat Film Nedir?

  nural tarafından, 2020-05-22 tarihinde ve #dersler başlığında yazıldı.
  Bayat Film Nedir?

  Şu ana kadar kullandığın en bayat film neydi? Lomografici nural_idr için cevap 1988'den kalma bir Kodak Ektachrome 160 Tunsgten film. Peki sonuçlar nasıl mı? Okumaya devam et!

 • Kendi Filmlerini Yıkamak İster Misin?

  nural tarafından, 2020-05-21 tarihinde ve #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Kendi Filmlerini Yıkamak İster Misin?

  Kendi filmlerinin kendin yıkamak ister misin? Cevabın “Evet!” ise, bu video tam senlik! Lomografici nural_idr bu videoda kimyasalları nereden satın alacağından nasıl karıştıracağına, ihtiyacın olan malzemelerden filmi asmaya kadar tüm süreci anlatıyor.

 • Film Takası da Nedir?

  nural tarafından, 2020-05-12 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Film Takası da Nedir?

  Hiç senin çektiğin fotoğrafların üzerine bir başkası yeniden çekim yapsa nasıl görünürdü, merak ettin mi? Cevabın "Evet!" ise, işte sana birkaç örnek!

 • Dükkan Haberleri

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  İyi haber saykodelik renk kimyagerleri. Yaratıcı dünyanın sakinleşmeye başladığı şu günlerde LomoChrome Purple 35mm geri dönüyor. Eğer bu göz alıcı renkli negatif emülsiyonunu kaçırdıysan, üzerinde çalıştığımızı öğrenmek seni mutlu edecektir — hem de emülsiyonu çok daha iyi bir şekilde formüle ederek.

 • Farklı Bir Şipşak Film - Instax Mini Confetti

  nural tarafından, 2020-05-09 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Farklı Bir Şipşak Film - Instax Mini Confetti

  Şipşak filmlerin en eğlenceli yönlerinden biri, farklı renkli ve desenli çerçeveli versiyonlarının da olması. Peki bunların en eğlencelisi sence hangisi? Lomografici nural_idr'ye göre Confetti!

 • Diana Instant Square Nasıl Kullanılır?

  nural tarafından, 2020-05-03 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Diana Instant Square Nasıl Kullanılır?

  Lomography'in kare format instax ya da nam-ı diğer şipşak filmle çalışan fotoğraf makinesi Diana Instax Square'in nasıl kullanıldığını merak ediyorsan, bu videoyu kaçırma!

 • Işıkla Boyama Nasıl Yapılır?

  nural tarafından, 2020-04-30 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Işıkla Boyama Nasıl Yapılır?

  Işıklarla yazı yazıp resimler çizdiğin fotoğraflar çekmek ister misin? İşte ışıkla boyamanın sırları!

 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • Film Nasıl Takılır?

  nural tarafından, 2020-04-28 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Film Nasıl Takılır?

  Film takma konusunda soruların varsa, Lomografici nural_idr 3 kısımdan oluşan "film takma" videolarıyla sana yardımcı olabilir!

 • Nedir Bu Pinhole Fotoğrafçılık?

  nural tarafından, 2020-04-26 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Nedir Bu Pinhole Fotoğrafçılık?

  Bugün (26 Nisan 2020) Dünya Pinhole Fotoğrafçılık Günü! Peki nedir bu pinhole fotoğrafçılık?

 • Fotoğraflara Hareket Eklemenin Sırları

  nural tarafından, 2020-04-25 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Fotoğraflara Hareket Eklemenin Sırları

  Hareketli objeleri fotoğraflara yansıtmak çok keyfli ve bir o kadar da kolay bir teknik! Tek yapman gereken uzun bir pozlama değeri seçmek. İşte fotoğraflara hareket eklemenin sırları!