İzolasyon Sürecinde Analog Fotoğrafçılık

Karantina süresince fotoğraf çekmeyi çok özlediğinizin farkındayız. Biz de sizi çok özledik. Bizimle tekrar buluşmanız için izolasyon sürecinizde sıcak kahveniz ve en sevdiğiniz şarkıyla okumanızı tavsiye ettiğimiz birkaç fikri sizlere sunacağız!

ÖZ ÇEKİMLER (SELFIELER)
Çekilen fotoğraflar kadar fotoğrafçının da ön planda olmasını seviyoruz. Kişiliğinizi ve zevklerinizi öne çıkaran bir fotoğraf çekebilirsiniz. Kendinizi özgürce ifade edin.

Krediler: aycnkrts & bleuchandelle

İLGİNÇ FİKİRLER DENEMEK
Her zaman gördüklerinizden sıkıldıysanız ve yeni bir şeyler peşindeyseniz çılgın bir şeyler deneyebilirsiniz. Peki bu fikirlere nasıl sahip olabiliriz? Her zamanki çizgimizin biraz dışına çıkmamız yeterli olacaktır. Farklı müzikler dinlemek, farklı sanatçıların fotoğrafçılarını incelemek ve her zaman izlediğiniz filmlerin dışında filmlere yönelmek.

Krediler: natalieerachel & sakuramiyao

HER ZAMAN YAPTIĞIMIZ ŞEYLERİ FOTOĞRAFLAMAK
Basit şeylerdeki güzellikleri fark etmek çok önemlidir. Hepimiz biliyoruz ve zaman içinde öğreniyoruz ki aslında izolasyon sürecinde bizim için basit görünen şeylerden kendimizi alıkoyduk. Bu yüzdendir ki; yine basit şeylerle, basit şeylerin yerini doldurmaya gayret göstermeliyiz.

Krediler: dilarab & irrsee

HOBİLERİMİZİ FOTOĞRAFLAMAK
Hobilerimiz her şeyimizdir. Bizi iyi hissettirmekle beraber hayal gücümüzü genişletir. Keyifli geçirdiğimiz bu anı fotoğraflamak her gördüğümüzde bizi mutlu hissettirebilir.

Krediler: sakuramiyao & vp_analog

(EĞER VARSA) EVCİL DOSTUMUZUN EN GÜZEL ANINI YAKALAMAK
Evcil dostlarımızın pek çok komik, anlamsız ve şaşırtıcı anına şahit olmuşuzdur. Onlar bizim neşe kaynağımız.

Krediler: weidong & earlybird

Ayrıca Lomography sitesinde ilgini çekecek pek çok yaratıcı fikri inceleyebilirsin. Film çorbaları, Double Exposure’lar, Film swap’ler… çok daha fazlası için sitemize göz at ve dergimizi takipte kal!

aycnkrts tarafından, 2020-12-18 tarihinde ve #insanlar #lokasyonlar #analog #35mm #creativity #lomographyturkey başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler