Fikirlerinizi ve Anılarınızı Film Baskılarıyla Düzenlemenin Yaratıcı Yolları

Analog yaşam tarzı, fotoğraf çekip basmakla bitmiyor. Bu fotoğrafik baskıları iyi bir şekilde kullanabilirsiniz! Onları sanata dönüştürebilir veya hatta yardımcı bir şeye dönüştürebilirsiniz. İşte fotoğraflarınızı şık bir şekilde seçmenin ve organize etmenin birkaç yolu.

Krediler: scritcci

Fanzin Yapma Sanatı ve Scrapbooking

Fotoğraflarınıza güveniyor musunuz? Belki de biraz daha hırslı olmanın ve kendi fotoğraf fanzininizi kendi başınıza yayınlamanın zamanı gelmiştir. Analog deneyiminizi başka bir seviyeye taşıyın ve diğer medya ve yaratıcı tekniklerin yanı sıra, fotoğrafları sunuş şeklinizle sanatınızı daha fazla ifade edin. Zekice başlıklar yazın, çerçeveler ve arka planlar ekleyin- istediğiniz gibi tasarlayın. Lomografici @dux_x 'in eski ama güzel "Lomo Not Defteri"ni nasıl biçimlendirdiğine bakın!

Krediler: dux_x, superlighter, fafascinado & jabuka

Konseptler için Kolajlar

İster film ister dijital fotoğrafçı olsun, çoğumuz aynı anın, pozun veya planın fazladan fotoğraflarını çekmeyi severiz. Dürüst olalım, fazlalıkların birkaçından kurtulmak istiyoruz. Bu setleri kolayca kolajlara dönüştürün. "Yeni" fotoğrafı oluşturmak için, yapboz parçalarını yerleştirmek gibi, kesip yapıştırın!

Krediler: disdis, 1205442, velvet-daddy, liangdu, rewd & oulpiana

Fotoğraf Duvarlı Mini Müzeler

Biz insanlar her gün yüzlerce anı yaratıyoruz, ancak kayda değer ve değer verilmesi gereken bazı deneyimler var. Birçoğumuz bu geçici anları yakalamak için fotoğraf çekeriz ve onları fotoğraf sayesinde yeniden yaşamayı umut ederiz. Fotoğrafları temiz bir yüzeye asın veya sabitleyin ve kendi fotoğraf duvarınızı oluşturun. Bu anılarınız sergilenmeyi ve sık sık bakılmayı hak ediyor.

Krediler: mallorynox, siishell, legacy, agnes1409 & fabianohivio

Şipşak Film ile Şipşak Sanat Eserleri

Şipşak fotoğrafçılığın en iyi yanı, şipşak olması, dolayısıyla neredeyse zahmetsiz olmasıdır! Geliştirme süresi yok, işleme yok, genel olarak saatler ve hatta bir gün sürecek baskı yok. İşte bu yüzden onlardan sanat eseri yaratmak için mükemmeller. Karalama yapın, çizin, yazın, çıkartma koyun, dilediğiniz gibi kolajlayın. Şipşak film ile asla kötü sonuçlara gidemezsin.

Krediler: morpixx, legacy & scritcci

Bu yöntemlerden herhangi birini zaten denediniz mi? Albümünüzün veya çalışmalarınızın bağlantısını yorumlar bölümünde paylaşın!

cielsan tarafından, 2021-05-25 tarihinde ve başlığında yazıldı.
Lomography Türkiye tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

 • Kreatif Meydan Okuma: Film Üzerine Yansımalar

  cheeo tarafından, 2021-06-15 tarihinde ve #kültür #insanlar başlığında yazıldı.
  Kreatif Meydan Okuma: Film Üzerine Yansımalar

  Farklı bakış açıları, aynı kreatif teknik. Şimdi yansımalara ve bunları fotoğrafçılığınızda nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım!

 • Simple Use Film Camera ile Yeni Başlangıçlar!

  aycnkrts tarafından, 2021-01-04 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Simple Use Film Camera ile Yeni Başlangıçlar!

  Simple Use Film Camera analog fotoğrafçılık dünyasına giriş yapman için renkli flaş filtreleriyle seni bekliyor. Kolay kullanımı, eğlenceli filtreleri ve kolay taşınabilir oluşuyla her anında senin yanında olmaya hazır. Bu makineyle neler yaptığımızı ve yapabileceğinizi görmek için haydi başlayalım!

  2
 • Türkiye'nin Etrafında Analog: Samsun

  sakuramiyao tarafından, 2021-02-13 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Türkiye'nin Etrafında Analog: Samsun

  Türkiye’de tarihi ve doğası birbirinden güzel pek çok şehir var. Lomography Türkiye ekibi olarak “Dünyanın Etrafında Analog” serisine yeni bir soluk getirmeyi planladık.“Türkiye’nin Etrafında Analog” başlığı altında ülkemizin güzel şehirlerinde kısa bir gezintiye var mısınız?İlk durağımız Samsun!

 • Dükkan Haberleri

  Lomo'Instant Camera Bag

  Lomo'Instant Camera Bag

  Sevgili Lomo'Instant bebeğin yeni, özenle tasarlanmış, lüks deriden Lomography ve Above the Fray ortaklığında üretilen Lomo'Instant Camera Bag ile güvenle taşı! iHemen ön sipariş ver ve çantana Ekim 2016'da kavuş!

 • Türkiye’nin Etrafında Analog: İzmir

  asliata tarafından, 2021-04-17 tarihinde ve #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Türkiye’nin Etrafında Analog: İzmir

  "Türkiye’nin Etrafında Analog” serimizin yeni durağı İzmir! Anadolu'nun Ege Denizi'ne açılan en önemli kapısı olan İzmir'i beraber keşfetmeye ne dersin?

  1
 • Nilipek. ile Analog Fotoğrafçılık

  omertunc tarafından, 2021-04-05 tarihinde ve #insanlar #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Nilipek. ile Analog Fotoğrafçılık

  Lomography Türkiye Yöneticisi Aycan Karataş'ın Nilipek. ile yaptığı keyifli söyleşi

 • Sıvı Dolu Lensiyle Eğlenceli Karton Makine : LomoMod No.1

  aycnkrts tarafından, 2021-03-09 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Sıvı Dolu Lensiyle Eğlenceli Karton Makine : LomoMod No.1

  Kendin Yap ürünlerini sevenleri buraya! Bugün konuğumuz “Kendin Yap” orta format kameramız LomoMod No.1! Parçaları bir araya getir, tamamla ve rengarenk sıvıları kullanabileceğin lens ile harika fotoğraflar yakala!

  2
 • Dükkan Haberleri

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  Küçük Ama Yetenekli Bir Set: Diana Baby 110 Fotoğraf Makinesi ve Lens Paketi

  İnanılmaz küçük boyuttaki Diana Baby 110, göz kamaştırıcı kare fotoğrafları da beraberinde getiriyor! Birbiriyle değiştirilebilir iki lensi olan bu minik ile 110 film dünyasına girmeye ne dersin? Üstelik cebine sığacak boyutuyla Diana Baby, her yere taşıyabilmen için ideal bir dost olacak!

 • Pastel Renklerle Fotoğraf Çekmek

  asliata tarafından, 2021-02-23 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Pastel Renklerle Fotoğraf Çekmek

  Fotoğraflara masallardan ya da rüyalardan fırlamış efekti veren pastel renkleri ne kadar kullanıyorsun? Hadi dijital dünyada yükselişe geçen pastel renklerde fotoğrafçılığa göz atmaya başlayalım!

 • Karda Film Fotoğrafçılığı : @aslifilmroll

  asliata tarafından, 2021-01-17 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Karda Film Fotoğrafçılığı : @aslifilmroll

  Kar haberleri yavaş yavaş gelmeye başladı! Lomography Türkiye'den değerli üyemiz @aslifilmroll sizin için hazırladığı bu yazı, size bu güzel mevsimde analog fotoğraf çekmek için rehber olacak.

  1
 • Benim Holga Hikayem : @hulinhjalmur

  aycnkrts tarafından, 2020-12-30 tarihinde ve #insanlar #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Benim Holga Hikayem : @hulinhjalmur

  Hem cebime uygun hem beklentilerimi karşılayacak bir makine bulamayacağımı düşünürken bir gün karşıma Holga 120 CFN Jelly Bean Edition çıktı. Normalde plastik olduğu için burun kıvıracağım bu makineyi hafif olduğu için aldım. Öyle ki Holga dünyadaki en hafif orta format makine olabilir!

  1
 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • İzolasyon Sürecinde Analog Fotoğrafçılık

  aycnkrts tarafından, 2020-12-18 tarihinde ve #insanlar #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  İzolasyon Sürecinde Analog Fotoğrafçılık

  Karantina sürecinde fotoğraf çekmeyi çok özlediğinizin farkındayız. Biz de sizi çok özledik. İzolasyon sürecinizde sıcak kahveniz ve en sevdiğiniz şarkıyla okumanızı tavsiye ettiğimiz birkaç fikri sizlere sunacağız!

 • Sunny 16 Kuralı

  omertunc tarafından, 2020-12-09 tarihinde ve #donanım #dersler başlığında yazıldı.
  Sunny 16 Kuralı

  Analog fotoğraf makinenizde P modu bulunmuyorsa ya da pozometresi çalışmıyorsa; anlatacağım ufak adımları uygulayarak siz de doğru değerlerde fotoğraf çekebilirsiniz.

  1
 • Fotoğraf Turu

  nural tarafından, 2020-06-18 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Fotoğraf Turu

  Lomografici nural_idr ile birlikte Helsinki'yi gezip, fotoğraflar çekerken kullandığı ayarları dinlemeye ne dersin?