Fikirlerinizi ve Anılarınızı Film Baskılarıyla Düzenlemenin Yaratıcı Yolları

Analog yaşam tarzı, fotoğraf çekip basmakla bitmiyor. Bu fotoğrafik baskıları iyi bir şekilde kullanabilirsiniz! Onları sanata dönüştürebilir veya hatta yardımcı bir şeye dönüştürebilirsiniz. İşte fotoğraflarınızı şık bir şekilde seçmenin ve organize etmenin birkaç yolu.

Krediler: scritcci

Fanzin Yapma Sanatı ve Scrapbooking

Fotoğraflarınıza güveniyor musunuz? Belki de biraz daha hırslı olmanın ve kendi fotoğraf fanzininizi kendi başınıza yayınlamanın zamanı gelmiştir. Analog deneyiminizi başka bir seviyeye taşıyın ve diğer medya ve yaratıcı tekniklerin yanı sıra, fotoğrafları sunuş şeklinizle sanatınızı daha fazla ifade edin. Zekice başlıklar yazın, çerçeveler ve arka planlar ekleyin- istediğiniz gibi tasarlayın. Lomografici @dux_x 'in eski ama güzel "Lomo Not Defteri"ni nasıl biçimlendirdiğine bakın!

Krediler: dux_x, superlighter, fafascinado & jabuka

Konseptler için Kolajlar

İster film ister dijital fotoğrafçı olsun, çoğumuz aynı anın, pozun veya planın fazladan fotoğraflarını çekmeyi severiz. Dürüst olalım, fazlalıkların birkaçından kurtulmak istiyoruz. Bu setleri kolayca kolajlara dönüştürün. "Yeni" fotoğrafı oluşturmak için, yapboz parçalarını yerleştirmek gibi, kesip yapıştırın!

Krediler: disdis, 1205442, velvet-daddy, liangdu, rewd & oulpiana

Fotoğraf Duvarlı Mini Müzeler

Biz insanlar her gün yüzlerce anı yaratıyoruz, ancak kayda değer ve değer verilmesi gereken bazı deneyimler var. Birçoğumuz bu geçici anları yakalamak için fotoğraf çekeriz ve onları fotoğraf sayesinde yeniden yaşamayı umut ederiz. Fotoğrafları temiz bir yüzeye asın veya sabitleyin ve kendi fotoğraf duvarınızı oluşturun. Bu anılarınız sergilenmeyi ve sık sık bakılmayı hak ediyor.

Krediler: mallorynox, siishell, legacy, agnes1409 & fabianohivio

Şipşak Film ile Şipşak Sanat Eserleri

Şipşak fotoğrafçılığın en iyi yanı, şipşak olması, dolayısıyla neredeyse zahmetsiz olmasıdır! Geliştirme süresi yok, işleme yok, genel olarak saatler ve hatta bir gün sürecek baskı yok. İşte bu yüzden onlardan sanat eseri yaratmak için mükemmeller. Karalama yapın, çizin, yazın, çıkartma koyun, dilediğiniz gibi kolajlayın. Şipşak film ile asla kötü sonuçlara gidemezsin.

Krediler: morpixx, legacy & scritcci

Bu yöntemlerden herhangi birini zaten denediniz mi? Albümünüzün veya çalışmalarınızın bağlantısını yorumlar bölümünde paylaşın!

cielsan tarafından, 2021-05-25 tarihinde ve başlığında yazıldı.
Lomography Türkiye tarafından çevirildi.

Daha İlginç Makaleler

 • Kreatif Meydan Okuma: Film Üzerine Yansımalar

  cheeo tarafından, 2021-06-15 tarihinde ve #kültür #insanlar başlığında yazıldı.
  Kreatif Meydan Okuma: Film Üzerine Yansımalar

  Farklı bakış açıları, aynı kreatif teknik. Şimdi yansımalara ve bunları fotoğrafçılığınızda nasıl kullanabileceğinize bir göz atalım!

 • Simple Use Film Camera ile Yeni Başlangıçlar!

  aycnkrts tarafından, 2021-01-04 tarihinde ve #donanım başlığında yazıldı.
  Simple Use Film Camera ile Yeni Başlangıçlar!

  Simple Use Film Camera analog fotoğrafçılık dünyasına giriş yapman için renkli flaş filtreleriyle seni bekliyor. Kolay kullanımı, eğlenceli filtreleri ve kolay taşınabilir oluşuyla her anında senin yanında olmaya hazır. Bu makineyle neler yaptığımızı ve yapabileceğinizi görmek için haydi başlayalım!

  2
 • Türkiye'nin Etrafında Analog: Samsun

  sakuramiyao tarafından, 2021-02-13 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Türkiye'nin Etrafında Analog: Samsun

  Türkiye’de tarihi ve doğası birbirinden güzel pek çok şehir var. Lomography Türkiye ekibi olarak “Dünyanın Etrafında Analog” serisine yeni bir soluk getirmeyi planladık.“Türkiye’nin Etrafında Analog” başlığı altında ülkemizin güzel şehirlerinde kısa bir gezintiye var mısınız?İlk durağımız Samsun!

 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • Selin Ünsel ile Analog Yolculuk

  aycnkrts tarafından, 2021-09-06 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Selin Ünsel ile Analog Yolculuk

  Fotoğrafçı sanatçısı Selin Ünsel, bir çok dergi ile çalışmış ve o dünyada bir film fotoğrafçısı olarak varlığını sürdürmüş. Calling’de fotoğrafçılık ve video sanatçılığı yapan Selin ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik!

 • Tolga Bölükbaşı ile Kaykay Fotoğrafçılığı

  aycnkrts tarafından, 2021-08-26 tarihinde ve #kültür #insanlar #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Tolga Bölükbaşı ile Kaykay Fotoğrafçılığı

  Sokağın ayrılmaz bir parçası olan kaykay kültürünü, analog haliyle bize sunan Tolga Bölükbaşı ile harika bir röportaj gerçekleştirdik!

 • Neden 2021'de 110 Film Hala İyi Bir Seçenek

  cheeo tarafından, 2021-08-24 tarihinde ve #kültür #insanlar başlığında yazıldı.
  Neden 2021'de 110 Film Hala İyi Bir Seçenek

  110 kamerayla çekim yapmanın nasıl bir şey olduğunu hiç merak ettiniz mi? Size bu minyatür dünyanın bir ön izlemesini ve bunu denemek için birkaç iyi neden verelim!

 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Türkiye’nin Etrafında Analog: İzmir

  asliata tarafından, 2021-04-17 tarihinde ve #lokasyonlar başlığında yazıldı.
  Türkiye’nin Etrafında Analog: İzmir

  "Türkiye’nin Etrafında Analog” serimizin yeni durağı İzmir! Anadolu'nun Ege Denizi'ne açılan en önemli kapısı olan İzmir'i beraber keşfetmeye ne dersin?

  1
 • Nilipek. ile Analog Fotoğrafçılık

  omertunc tarafından, 2021-04-05 tarihinde ve #insanlar #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Nilipek. ile Analog Fotoğrafçılık

  Lomography Türkiye Yöneticisi Aycan Karataş'ın Nilipek. ile yaptığı keyifli söyleşi

 • Sıvı Dolu Lensiyle Eğlenceli Karton Makine : LomoMod No.1

  aycnkrts tarafından, 2021-03-09 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Sıvı Dolu Lensiyle Eğlenceli Karton Makine : LomoMod No.1

  Kendin Yap ürünlerini sevenleri buraya! Bugün konuğumuz “Kendin Yap” orta format kameramız LomoMod No.1! Parçaları bir araya getir, tamamla ve rengarenk sıvıları kullanabileceğin lens ile harika fotoğraflar yakala!

  2
 • Dükkan Haberleri

  Sidekick Leather Bag Brown

  Sidekick Leather Bag Brown

  Ufak fotoğraf makinesi çantası önde, büyük çanta arkada! İçerisindeki bölmelerle oldukça işlevsel ve kullanımı kolay Sidekick Leather Bag her günün için mükemmel!

 • Pastel Renklerle Fotoğraf Çekmek

  asliata tarafından, 2021-02-23 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Pastel Renklerle Fotoğraf Çekmek

  Fotoğraflara masallardan ya da rüyalardan fırlamış efekti veren pastel renkleri ne kadar kullanıyorsun? Hadi dijital dünyada yükselişe geçen pastel renklerde fotoğrafçılığa göz atmaya başlayalım!

 • Karda Film Fotoğrafçılığı : @aslifilmroll

  asliata tarafından, 2021-01-17 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Karda Film Fotoğrafçılığı : @aslifilmroll

  Kar haberleri yavaş yavaş gelmeye başladı! Lomography Türkiye'den değerli üyemiz @aslifilmroll sizin için hazırladığı bu yazı, size bu güzel mevsimde analog fotoğraf çekmek için rehber olacak.

  1
 • Benim Holga Hikayem : @hulinhjalmur

  aycnkrts tarafından, 2020-12-30 tarihinde ve #insanlar #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Benim Holga Hikayem : @hulinhjalmur

  Hem cebime uygun hem beklentilerimi karşılayacak bir makine bulamayacağımı düşünürken bir gün karşıma Holga 120 CFN Jelly Bean Edition çıktı. Normalde plastik olduğu için burun kıvıracağım bu makineyi hafif olduğu için aldım. Öyle ki Holga dünyadaki en hafif orta format makine olabilir!

  1