Kodak Ektachrome 64 ile Kırmızının Her Tonu

Gün batımı, kimisi için hüzünlü, kimisi için de büyüleyici bir an. Zaman ilerledikçe değişen renk spektrumlarını daha önce denemediğim bir filmle pozlamak benim için ayrı bir zevkti. Gelin hep beraber pamuk şekeri tadındaki bu filmi keşfedelim.

Krediler: emrekskn

Açıkcası daha öncesinden Kodak Ektachrome 200 filmini kullandığımdan dolayı bu filmden pek umutlu değildim. Biraz da bundan dolayı filmi daha önceki çekimlerime göre biraz daha hızlı bitirdim. Sonuçlar ise doğru ışığı yakaladığında, çapraz banyonun kendine has tonlarıyla bana harikalar yaratabileceğini gösterdi.

Güneş halen yukarıdayken ve grenin beraberinde getirdiği o dokuyla birlikte fotoğraflar adeta pudra tonlarına büründü.

Krediler: emrekskn

Film günbatımıyla birleşince her tarafı pembeden mora dönen bir görüntü kapladı.

Krediler: emrekskn

İç mekan ve uzun pozlamalarda ise pembe ve mor artık yerini kırmızıya bırakmıştı.

Krediler: emrekskn

emrekskn tarafından, 2017-07-07 tarihinde ve #dersler başlığında yazıldı.

İkonik bir estetiği, kare format şipşak fotoğrafçılığa taşıyoruz! Diana Instant Square fotoğraflarını güçlü, doygun renkler ve zengin, duygu yüklü vinyetlerle dolduracak. Hayal gününün sınırları zorlamak için yaratılan yepyeni icadımız, Çoklu Pozlama Modu, uzun pozlamalar için Bulb Modu, hot-shoe adaptörü ve çok daha fazlası ile donatıldı! Diana F+ lensleri ile uyumlu, yani perspektifini istediğin zaman, istediğin yerde değiştirebilirsin. İki fotoğrafın asla birbirine benzemeyecek. Hemen bizi Kickstarter'da destekle!

Daha İlginç Makaleler