Fotoistanbul LomoWall Yarışması Kazananları

2017-10-02 6

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali, Fotoistanbul'da fotoğraf üstadlarıyla beraber sergilenecek olan fotoğraflar belirlendi. Lomography'nin 25. yılı için kurulan bu özel LomoWall'da yer alan fotoğraflar işte bunlar!

Lomography Türkiye olarak, Türkiye'nin en büyük uluslararası fotoğraf festivali olan Fotoistanbul ile bir araya gelerek, Lomography kültürünün ayrılmaz bir parçası olan LomoWall konseptini, 30 Eylül - 22 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen, Türkiye ve dünyadan 50 fotoğraf sanatçısını Beşiktaş sokaklarına taşıyan 4. Fotoistanbul kapsamında yükselecek bir duvara yansıtmaya karar verdik. Yarışmamıza yüklenen bine yakın fotoğraf arasından yapılan oylama ile seçilip, Beşiktaş'ta sergilenen özel LomoWall’un bir parçası olan fotoğraflar belirlendi!

Büyük Ödüller

  #1 friendofdorothy'nin LomoChrome Turquoise film ile yaptığı bu çoklu pozlama, yarışmamızın birincilik ödülü olan Daguerreotype Achromat 2.9/64 Sanat Lensi, Pirinç Rengi'ni hak ediyor.
Krediler: friendofdorothy
  #2 canercelikphoto'nun Isparta'da çektiği bu göl manzarası, ikincilik ödülümüz olan Lomo LC-A 120'yi kazanıyor.
Krediler: canercelikphoto
  #3 efealacamli'nin EBS tekniğini denediği fotoğrafı, üçüncülük ödülü olan Lomo'Instant Automat Glass Macellan'a layık görüldü.
Krediler: efealacamli

LomoWall'da yer alan tüm fotoğraflar ise:

Krediler: dop, pleaseheaven, efealacamli, erhanbaran, hooloovoo, glendalazart, zoloto, cansukaragul, bunyamin, oykuoge, erhanulusoy, emrekskn, sallyboo, canercelikphoto, aysegulakkopru, bilgehanturhan, wiwoos, busraydogan, shoujoai, erayssoylu, nupolat, pearlgirl77, yusuf, hulinhjalmur, ilaydaa, friendofdorothy, haleozdemir, alperdurmaz, crismiranda, theonewithrumor, aleyna, yagmurtoprakk, duffman, merveebasturk, yagmurblt, bwaaart, serra8, sedaakay, yamua, nural, thepart, kamiruay, dbaykan, emrah_aky, bupu, iremben, janithin, aycadibekoglu, edatopuz, sametcetin, sheku, peraninutopyasi, ersinkil, nurh, nillerpiller, kubraa, novista, merveengin, lifewithsalpi, reblous, bukets, xalperx122, irmik, romanherda, ilkgul, pinar434, tayfun_muric, aperfectdayforbananafish, defnemasalaci, ekistra, mevsimanormali, balcae, abdullah-aytac-581, arzuoran, morlice, lillyquinlan, fatihmakdan, berkcanergin, rollei35s, casiopeia, burakozuer, selvaozkal, soundofthegizem, elensar, latifar, lazzaro, photograffi, befeo, the_woo, sahsenemnur, caglag, kasta72, analoguecouple, mindune, uzayirem, kbrclpn, denizzpala, berkinuregen, robertofiuza, pacmankloud, ivileturia, meryemurgan, selinozturkk & 007-0815-styler

Fotoğraflar rastgele sıralanmıştır, özel bir sıralama yoktur. Büyük ödülleri hak eden Lomograficilerle ayrıca iletişime geçilecektir.

nural tarafından, 2017-10-02 tarihinde ve başlığında yazıldı.

Gördüklerin hoşuna gidiyor mu? Mutlu Yıllar sayfamızdan sana ilham olacak makalelere ulaşabilirsin. Oradan aynı zamanda Lomography Çantası kazanacağın bir yarışmaya katılabilir, çok eğlenceli bir test çözebilir ve günlük tekliflerimizi öğrenebilirsin!

6 Yorum

 1. nural
  nural ·

  Tebrikler @friendofdorothy, @canercelikphoto & @efealacamli

 2. efealacamli
  efealacamli ·

  @nural tesekkurler! <3

 3. canercelikphoto
  canercelikphoto ·

  Teşekkürler @nural =)

 4. canercelikphoto
  canercelikphoto ·

  Tebrikler sayın @efealacamli ^^

 5. ekistra
  ekistra ·

  mükemmel :)

 6. efealacamli
  efealacamli ·

  @canercelikphoto Tesekkurler! @friendofdorothy ve @canercelikphoto sizlere de tebrikler (:

Daha İlginç Makaleler

 • Fotoistanbul'da Kurulacak Olan LomoWall'un Bir Parçası Ol!

  nural tarafından, 2017-08-08 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Fotoistanbul'da Kurulacak Olan LomoWall'un Bir Parçası Ol!

  Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Fotoistanbul’da fotoğraf üstadlarıyla beraber senin de fotoğrafların sergilensin ister misin? Hem de Lomography'nin 25. yılı için yapılacak çok özel bir LomoWall’da… İşte detaylar!

  2017-08-08
 • 2016'nın En Çok Fotoğraf Yükleyenleri

  Lomography tarafından, 2016-12-20 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  2016'nın En Çok Fotoğraf Yükleyenleri

  Lomography'nin tam anlamı, fotoğraf makineleri ve estetiğin ötesinde bunu paylaşan insanlar. 2016 yılı hepimiz için unutulmaz bir yıl oldu ve biz paylaştıkları çalışmalarıyla topluluğa iham olan ve topluluğu güçlendirenler Lomograficileri herkese tanıtmak istiyoruz.

  2016-12-20
 • TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  Lomography tarafından, 2017-04-18 tarihinde ve #haberler başlığında yazıldı.
  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 2016: Monokrom Kategorisi Kazananları

  TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri 11 farklı kategoriden oluşuyor. Bu 11 kategori sayesinde – 10 sabit ve güncel küresel olayları yansıtan bir ek kategori – dünyayı senin gözünden görmek ve bu güzel, ilginç ve çıldırtan gezegende, senin insan olarak yaşadığın deneyimleri paylaşmanı istiyoruz. Fotoğraf denemelerinin ve mutlu kazaların çarpıcı ve sıradan fotoğraflar üretebileceğine şahit olun. Monokrom kategorimizde en üst sırayı alan bu duygu yüklü siyah beyaz fotoğraflar ile büyülen.

  2017-04-18
 • Dükkan Haberleri

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  Geri Döndü: Yeni ve Geliştirilmiş LomoChrome Purple Film

  İyi haber saykodelik renk kimyagerleri. Yaratıcı dünyanın sakinleşmeye başladığı şu günlerde LomoChrome Purple 35mm geri dönüyor. Eğer bu göz alıcı renkli negatif emülsiyonunu kaçırdıysan, üzerinde çalıştığımızı öğrenmek seni mutlu edecektir — hem de emülsiyonu çok daha iyi bir şekilde formüle ederek.

 • Wes Anderson'un Garip Renk Paleti

  lomographymagazine tarafından, 2017-12-12 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Wes Anderson'un Garip Renk Paleti

  Amerikalı yönetmen, bugünlerde film dünyasının başlıklarında sıkça yer alıyor ve bu onu 21. yüzyılın en önemli film yapımcılarından biri haline getiriyor. Wes Anderson'u özel renk kullanımınlarına ne söylenir ki?

 • Fotoğraf Ustalarından Dersler: Diane Arbus

  plasticpopsicle tarafından, 2017-12-11 tarihinde ve başlığında yazıldı.
  Fotoğraf Ustalarından Dersler: Diane Arbus

  Bugün sana tanınmış bir fotoğraf ustası olan Diane Arbus'tan bir takım değerli dersler sunuyoruz. Zamanında tartışmalı bir fotoğrafçı olarak etiketlenmiş olmasına rağmen, tanınmış Amerikalı sokak fotoğrafçısından hepimizin öğrenebileceği çok sayıda önemli dersler var.

  2017-12-11
 • Lomografici Olduğunun 10 Göstergesi

  lomographymagazine tarafından, 2017-12-11 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Lomografici Olduğunun 10 Göstergesi

  Çevredekiler boynunda asılı olan makineye ağzı açık bir şekilde bakıyor mu? Üst düzey ekipmanlara sahip arkadaşların senin fotoğraflarının “garip” ve yaşam tarzının “kafa karıştırıcı” olduğunu mu düşünüyor? İnsanların kafasını mı karıştırıyorsun -- genel olarak? Tebrikler dostum, büyük olasılıkla Lomograficisin.

 • Dükkan Haberleri

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Özel Bir Portre Lensi - Petzval Sanat Lensi

  Yeni Petzval lens ile çekilmiş fotoğraflar, süper keskin odak alanları ve harika döngüsel bokehleri ile kolayca tanınabilir. Her Yeni Petzval lens, pirinç kaplıdır (tıpkı orijinal Petzval lens gibi) ve özel bir cam lense sahiptir. Bu lensler, Lomography ve Rusya'daki Zenit fabrikası ekibinin optik uzmanları iş birliği ile tasarlandı ve üretildi.

 • Kış için Film ve Şipşak Fotoğrafçılık İpuçları

  lomographymagazine tarafından, 2017-12-08 tarihinde ve #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Kış için Film ve Şipşak Fotoğrafçılık İpuçları

  Tıpkı insan vücudu gibi, fotoğraf makineleri de kar sırasında aşırı değişiklikler yaşar. Öncelikle, güç seviyeleri zayıflar ve kış hastalıklarından biri olan buğulanmaya yakalanırlar. İşte bazı analog çekim önerilerimiz.

  2017-12-08
 • LomoAmigo: Yasemin Hülya Bulut ve Fotoğrafları

  yagmurblt tarafından, 2017-12-06 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Yasemin Hülya Bulut ve Fotoğrafları

  Çalışmalarına İstanbul'da kişisel ve özgün olarak devam eden profesyonel fotoğrafçı Yasemin Hülya Bulut, bu ayki LomoAmigo'muz oldu! Yasemin'le eğlenceli geçen zamanımızı seninle paylaşıyoruz!

  2017-12-06
 • LomoAmigo Müge Yıldız ve LomoKino Videosu "Junges Liebespaar"

  yagmurblt tarafından, 2017-12-04 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo Müge Yıldız ve LomoKino Videosu "Junges Liebespaar"

  İşleri dünyanın farklı yerlerinde sergilenen deneysel Türk yönetmen Müge Yıldız, bu sefer de LomoKino ile çektiği yeni video ile karşımızda!

  2017-12-04
 • Dükkan Haberleri

  Lomo'Instant Camera Bag

  Lomo'Instant Camera Bag

  Sevgili Lomo'Instant bebeğin yeni, özenle tasarlanmış, lüks deriden Lomography ve Above the Fray ortaklığında üretilen Lomo'Instant Camera Bag ile güvenle taşı! iHemen ön sipariş ver ve çantana Ekim 2016'da kavuş!

 • Şipşak Fotoğraf Makinelerinin Doğumundan Bugüne Fotoğrafçılık Nasıl Değişti

  lomographymagazine tarafından, 2017-11-30 tarihinde ve #kültür başlığında yazıldı.
  Şipşak Fotoğraf Makinelerinin Doğumundan Bugüne Fotoğrafçılık Nasıl Değişti

  Şipşak fotoğraf makinesi tasarlandıktan sonra, fotoğraf tarihi en hızlı şekilde yeniden yazılmaya başladı. Bu buluş bugüne kadar fotoğrafçılığı nasıl değiştirdi?

 • Lomokino ile Beşiktaş'ı Belgelemek

  banaderlersunny tarafından, 2017-11-22 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Lomokino ile Beşiktaş'ı Belgelemek

  Foto İstanbul'da yapılan Lomokino atölyesi meyvesini verdi! İşte karşınızda Lomokino gözünden Beşiktaş.

  2017-11-22
 • LomoAmigo: Eray Özden

  yagmurblt tarafından, 2017-11-19 tarihinde ve #insanlar başlığında yazıldı.
  LomoAmigo: Eray Özden

  Genç LomoAmigo'muz Eray, seyahatlerine eşlik eden Sprocket Rocket makinemizle yaptığı çekimleri bizimle paylaştı ve sorularımızı cevapladı. Bu maceraya ortak olduğumuz için çok heyecanlıyız!

  2017-11-19