Bir kullanıcı hesabın var mı? Giriş | Lomography'de yeni misin? Üye Ol | Lab | Şu anki Site:

Horizon Perfekt: Gelecek Tatil Zamanı için En Uygun Fotoğraf Makinesi!

Yeni yıl coşkusunu tek bir kare üzerinde yaşamak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Tatil anılarını saklayabilmek için Horizon Perfekt'ten daha uygun bir fotoğraf makinesi olabileceğine inanmıyorum.

Yeni yıl zamanı şehri kaplayan bütün muhteşem ışıkları tek bir kare içine hapsedebilmeyi hiç düşündün mü? Süslenmiş mağazaları bu renkli dünyanın içine istediğin gibi karıştırabilirsin de. Tam bu sırada Horizon Perfekt yardımına yetişiyor ve az ışık ortamlarında kesinlikle tavsiye ediyorum. 35mm filmlerine değişik bir hava katmak isteyenler için de.

dop – Fotoğrafları

Yukarıdaki fotoğraf Viyana’nın en havalı Christmas mağazalarından biri (kış vakti zaman geçirilicek ve en sevdiğin sıcak içeceğini yudumlayacağın yer) ve Horizon Perfekt ile olan aşkımı tam olarak başlatan yer. Geçen ay elime tesadüfen gelen bu makine ile, iş çıkışı “Glühwein” için gezmeye çıktım. Makine hazır yanımdayken de ona bir şans vermek istedim. O zamandan itibaren, Horizon Perfekt en sevdiğim fotoğraf makinem oldu.

İlk başta bu fotoğraf makinesine olan aşkını başlatacak şey (en azından bende öyle olmuştu) süper geniş açılı cam lensi ve bu lens sana 120 derece bütün görüntüyü alabilmeni sağlıyor. Sonuç: kristal netliğinde panoramik fotoğraflar ve parlayan renklerle birlikte kontrastlar gerçekten nefesini kesecek. (kapalı ya da gece vakti farketmez, yılın her zamanı fotoğraf çekebilirsin)

Eğer bu sana yeterli gelmediyse, istediğin gibi kontrol edebileceğin enstantane ve diyafram ayarları var. Soğuk kış gecelerinde çekmeye çalışırken eline çok kullanışlı gelecek. Diyafram f/2.8 şeklinde açık ve 1/2 saniye yavaşlığında ayarlayabilirsin. 400 ISO color negative film ile kullanabilirsin (grenleri az seviyede tutmak için, 800 ISO kadar yüksek kullanmana bile gerek yok), tek yapman gereken şey makineyi sabit tutmak ve çekmek.

Horizon ayrıca Siyah Beyaz şehir manzaraları için de çok uygun. Muhteşem mimariyi sadece birkaç fotoğraf makinesinin yapabileceği şekilde çarpıcı gösteriyor. Aşağıdaki fotoğraf setinde Lomography Lady Grey 400 ISO film kullandım, bu da çok kullanışlı bir ISO değeri ve az grenli. Çıkan sonuçlarda bu fotoğraf makinesine ilk başta neden aşık olduğumu hatırladım.

Fotoğraf makinesinin bir tek aşağı kısmı biraz ağırlık yapabilir, ama bu da makineyi sıkı kavramanı ve mükemmel dizayn edilmiş bir makineyi hissetmeni sağlıyor.

Kısaca bu kış, Horizon Perfekt benim en güvendiğim yardımcım olacak. Bu fotoğraflardan birkaç tanesini büyütmek ve bastırmak, özel ve mükemmel bir Yılbaşı hediyesi yapmak için yanıp tutuşuyorum!

Az kalsın unutuyordum! Bahsetmeden geçmemek lazım, Horizon şehir sınırlarının dışında çıkmak için de çok uygun. Jérôme Tanon da muhteşem kar kalıntılarını Horizon ile yakalıyor!

Onboard Magazine’den alınmıştır.

Bu fotoğraf makinesinin sınırları senin hayal gücüne bağlı.

dop tarafından yazıldı ve ecepeliter çevirdi

Henüz yorum yapılmamış, ilk ol

Makaleyi farklı bir dilde okuyun

Bu makalenin orijinal dili: English. Ayrıca şu dillerde de bulabilirsin: Spanish, Deutsch, 中文(繁體版), Русский, 中文(繁體版) & Italiano.