Lomograhy'nin 25 Yılını Kutluyoruz

1992 yılında, yaratıcı ve deneysel vahşi bir çocuk doğduğunda fotoğraf dünyası sonsuza dek değişti. Çeyrek yüzyıl sonra, dünyanın etrafındaki yaratıcı insanlar kuralları hiçe sayıp, kendilerini anın içinde kaybedip, çılgın ve sihirli anılar yaratıyorlar – hepsi de Lomography adı altında. Lomography’nin 25 Yılı kutlamalarını dünyanın her yerinden Lomograficilerin de bir parçası olacağı, uluslararası bir fotoğraf sergisi ile başlatıyoruz. Sen de gel ve bu partiye katıl!

Bu çılgın gezegenin her köşesindeki yaratıcı insanların yardımıyla, ülkeleri, kültürleri ve insanları, fotoğrafçılığın gücü ile bir araya toplayacağız. Şu ana kadar yapılan en büyük LomoWall serisi ile sınırları aşacağız. Bu benzersiz görsel mozaik, bu gezegeni birbirimizin gözünden görebilmemiz için, dünyanın farklı yerlerinde kuruluyor olacak. Senin de bize katılmanı istiyoruz!

İster güzel ülkenin bir vatandaşı olarak kimliğinin gerçek bir bölümünü sergile veya maceralarında, geçtiğin yollarda öğrendiklerini paylaş, neler çektiğini görmek istiyoruz. 10 taneye kadar fotoğraf yükleyebilirsin. En iyi fotoğraflar uluslararası LomoWall'ları oluşturacak. Her bir kategoriden 100 tane kazanan olacak. Ayrıca yaratıcı ve deneysel fotoğraflara adanmış dünyanın en büyük yarışma serisi olan TEN AND ONE Yıllık Lomography Fotoğraf Ödülleri'nin özel kategorisinde de değerlendirilecek. Her kazanan, Viyana'daki Lomography Genel Merkezi'nde konaklama da dahil olmak üzere, çeşitli ödülleri toplayacak! Çekimlerini şimdi göndermek için Lomography Yarışmaları sayfasını ziyaret et.

Hepsi bu değil — yarışma kazananlarının fotoğrafları ile güzeller güzeli sanat eserleri yaratan sadece biz olmayacağız. Peri ışıkları ile dolu bir mağaradan, tundranın ortasındaki bir iglo’ya, hatta yedi denizleri aşan bir gemiye kadar, senin de dünyayı LomoWall’lar ile kaplamamıza yardımcı olmanı istiyoruz. Buraya kaydolursan sana, kendi LomoWall’unu yapabilmen için, kazanan fotoğraflardan oluşan bir seçki göndereceğiz!

Kendi LomoWall sergisini yapıp, açılış gecesinden bize fantastik birkaç fotoğraf gönderen herkes Lomography Online Dükkan’da geçerli, 50 Euro değerinde hediye çeki kazanacak. Ayrıca, beş özel tasarım Lomo LC-A+ fotoğraf makinesinden birini kazanma şansını da elde edecek. Eğer bunlardan birini kazanamazsan, yerine özel bir Diana F+ fotoğraf makinesi göndereceğiz! Lomography’yi kendi dünyana taşı, tanıdığın herkesi davet et ve yaşadığımız bu güzel, ilginç ve çılgın gezegeni sevdiklerinle kutla. Sevgiyi paylaş, sevincini yay ve ilhamı devam ettir.

LomoWall sergileri Lomography’nin 25 Yılı kutlamalarında sadece bir başlangıç, Facebook, Instagram ve Twitter üzerinden de büyük Lomography ödülleri kazanabilirsin! Bizi sosyal medya üzerinde takip edip, Lomography’nin 25 Yılı resmi sitesini ziyaret edebilirsin. Partilerden sergilere, çekilişlerden çok daha fazlasına kadar tonlarca etkinlik seni bekliyor!

Kendi LomoWall Sergini yapmanın detaylarını buradan inceleyebilirsin.

2017-07-19 #kültür #haberler #25thanniversary #25yearsoflomography

Daha İlginç Makaleler

 • Bayat Film Nedir?

  nural tarafından, 2020-05-22 tarihinde ve #dersler başlığında yazıldı.
  Bayat Film Nedir?

  Şu ana kadar kullandığın en bayat film neydi? Lomografici nural_idr için cevap 1988'den kalma bir Kodak Ektachrome 160 Tunsgten film. Peki sonuçlar nasıl mı? Okumaya devam et!

 • Fotoğrafta Netlik Ayarı

  nural tarafından, 2020-05-21 tarihinde ve #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Fotoğrafta Netlik Ayarı

  Kullandığın fotoğraf makinesinin üzerinde çiçek ya da insan figürleri var, ama bu ayarın tam olarak ne işe yaradığını bilmiyor musun? Ya da fotoğraflarında bazı alanları net, diğer alanları bulanık mı yapmak istiyorsun? Lomografici nural_idr bu videoda sana yardımcı olacak.

 • Kendi Filmlerini Yıkamak İster Misin?

  nural tarafından, 2020-05-21 tarihinde ve #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Kendi Filmlerini Yıkamak İster Misin?

  Kendi filmlerinin kendin yıkamak ister misin? Cevabın “Evet!” ise, bu video tam senlik! Lomografici nural_idr bu videoda kimyasalları nereden satın alacağından nasıl karıştıracağına, ihtiyacın olan malzemelerden filmi asmaya kadar tüm süreci anlatıyor.

 • Dükkan Haberleri

  Karşınızda Yeni Lomo’Instant Automat Cabo Verde

  Karşınızda Yeni Lomo’Instant Automat Cabo Verde

  Afrika sahillerindeki volkanik adaların güzeller güzeli plajlarından esinlenilen bu zeki ve küçük makine, bu yaz çekeceğin benzersiz şipşak fotoğraflar için ihtiyacın olan tek şey.

 • Film Takası da Nedir?

  nural tarafından, 2020-05-12 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Film Takası da Nedir?

  Hiç senin çektiğin fotoğrafların üzerine bir başkası yeniden çekim yapsa nasıl görünürdü, merak ettin mi? Cevabın "Evet!" ise, işte sana birkaç örnek!

 • Farklı Bir Şipşak Film - Instax Mini Confetti

  nural tarafından, 2020-05-09 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Farklı Bir Şipşak Film - Instax Mini Confetti

  Şipşak filmlerin en eğlenceli yönlerinden biri, farklı renkli ve desenli çerçeveli versiyonlarının da olması. Peki bunların en eğlencelisi sence hangisi? Lomografici nural_idr'ye göre Confetti!

 • Diana Instant Square Nasıl Kullanılır?

  nural tarafından, 2020-05-03 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Diana Instant Square Nasıl Kullanılır?

  Lomography'in kare format instax ya da nam-ı diğer şipşak filmle çalışan fotoğraf makinesi Diana Instax Square'in nasıl kullanıldığını merak ediyorsan, bu videoyu kaçırma!

 • Dükkan Haberleri

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  LomoLAB Film Banyo Servisi

  Film banyosu ile ilgili zor anlar mı yaşıyorsun? Online Dükkan'ımızdaki ya da mağazamızdaki LomoLab, bütün 35mm, 120 ve 110 format filmlerini özenle işler. Şimdi, filmleri nasıl tab ettireceğin hakkında endişelenmeden çekimlere başla!

 • Işıkla Boyama Nasıl Yapılır?

  nural tarafından, 2020-04-30 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Işıkla Boyama Nasıl Yapılır?

  Işıklarla yazı yazıp resimler çizdiğin fotoğraflar çekmek ister misin? İşte ışıkla boyamanın sırları!

 • Film Nasıl Takılır?

  nural tarafından, 2020-04-28 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Film Nasıl Takılır?

  Film takma konusunda soruların varsa, Lomografici nural_idr 3 kısımdan oluşan "film takma" videolarıyla sana yardımcı olabilir!

 • Nedir Bu Pinhole Fotoğrafçılık?

  nural tarafından, 2020-04-26 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Nedir Bu Pinhole Fotoğrafçılık?

  Bugün (26 Nisan 2020) Dünya Pinhole Fotoğrafçılık Günü! Peki nedir bu pinhole fotoğrafçılık?

 • Dükkan Haberleri

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 Jetsetter & 35mm Back

  Belair X 6-12 sahibi olmak, bir fotoğraf makinesinden daha fazlasına sahip olmak gibi hissettirir. Belair, 3 farklı formatı ile çok yönlü ve sana çekimlerinde daha fazla seçenek sunuyor. Ancak bu set ile sınırlarını biraz daha aşmaya hazır ol. Çünkü Belair 35mm Back aksesuarını kullanarak, film delikleriyle pozlanmış havalı 35mm fotoğraflar da çekebilirsin!

 • Fotoğraflara Hareket Eklemenin Sırları

  nural tarafından, 2020-04-25 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  Fotoğraflara Hareket Eklemenin Sırları

  Hareketli objeleri fotoğraflara yansıtmak çok keyfli ve bir o kadar da kolay bir teknik! Tek yapman gereken uzun bir pozlama değeri seçmek. İşte fotoğraflara hareket eklemenin sırları!

 • 2. El Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

  nural tarafından, 2020-04-25 tarihinde ve #videolar başlığında yazıldı.
  2. El Fotoğraf Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

  2. fotoğraf makinesi satın almak istiyorsun, ama nelere dikkat etmen gerektiğini bilmiyor musun? Lomografici nural_idr'nin önerleri karar verme sürecinde sana yardımcı olabilir!

 • Fotoğrafta Alan Derinliği Elde Etmenin Yolları

  nural tarafından, 2020-04-22 tarihinde ve #dersler #videolar başlığında yazıldı.
  Fotoğrafta Alan Derinliği Elde Etmenin Yolları

  Ön planı net, arka planı bulanık yani dar alan derinliğine sahip fotoğrafların nasıl çekildiğini hiç merak ettin mi? Ya da her şeyin nasıl net göründüğünü? İşte cevaplar!