Karda Film Fotoğrafçılığı : @aslifilmroll

1

Lomocular olarak her mevsimde fotoğrafa devam desek de, herkesin favori bir fotoğraf çekme mevsimi vardır. Ben ne kadar yaz insanıyım desem de karın filmde verdiği sonuca bayılıyorum.

Krediler: awa-awa & stephan721

Peki masallardan fırlamış gibi duran kar fotoğrafları çekmenin sırrı nedir?

Öncelikle pozlamayı iyi yapmak ve ışık dengesine dikkat etmek gerekiyor. Karın parlak beyazının fotoğraflarımızda patlamaması için kar üzerindeki koyu nesnelere veya gölgelere odaklanmak en iyisi. Karın yumuşaklığı fotoğrafta keskin hat ve yükseklilere ihtiyacı arttırabilir, karın üzerindeki minik bir yaprağı ya da ayak izlerini ön plana almak fotoğrafımıza derinlik katacaktır.

Krediler: kimonomania & lisi

Hangi filmi kullanmalıyım?

Negatif filmlerin (Lomography Color Negative mesela!) karlı havalarda iyi sonuçlar verdiği bilinen gerçek. Bunun yanı sıra karın soğuk rengini kırarak daha sıcak tonlu filmlerle de ters köşe görüntüler elde edilebilir! Denemek ve favorini bulmak sana kalmış!

Krediler: stouf & moodification

Karlar üzerinde yuvarlanıp kar topu savaşında sersemlemeden önce kameranı korumayı unutmamalısın! Özellikle soğuktan sıcak mekanlara girdiğinde lenste oluşabilecek su damlalarına dikkat etmelisin! Kendini de sıcak tutmayı unutma : )

Krediler: qmercier

asliata tarafından, 2021-01-17 tarihinde ve başlığında yazıldı.

Daha İlginç Makaleler